Jakie ogrodzenie wybrać do naszego wymarzonego domu?

Wymarzony dom to jedno, natomiast ogrodzenie, które będzie go chronić to drugie. Dom planujemy czasami całymi latami, ale często zapominamy potem o takich drobiazgach jak ogrodzenie. Nigdy się nad nim nie zastanawiamy, a kiedy chcemy już zamieszkać w domu, okazuje się, że brakuje tego małego szczególiku.

 

Panele ogrodzeniowe i ogrodzenia panelowe jako konkurencja dla siatki

 

I zaczynamy wtedy myśleć nad tym, czy chcemy, aby nasz dom był ogrodzony siatką czy może jednak wolimy kute ogrodzenie, które będą podziwiać znajomi i sąsiedzi, mamy nie lada kłopot z doborem. A powinniśmy zdać sobie sprawę, że wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni naszej działki. Jeżeli jest mała, to możemy na całej jej długości zrobić sobie ogrodzenie kute, jeżeli jednak nasza działka ma kilkaset metrów, to zapłacimy za takie ogrodzenie majątek (no chyba, że nas stać) i wtedy lepiej dla podziwiania na przodzie dać kute, a resztę ogrodzić siatką bądź ogrodzeniem panelowym. Panele ogrodzeniowe i ogrodzenia panelowe są odrobinę droższe niż ogrodzenie siatkowe, jeżeli zdecydujemy się na siatkę, to musimy pamiętać, że są jej dwa rodzaje – siatka pleciona i siatka zgrzewana.

Panele ogrodzeniowe i ogrodzenia paneloweW zależności od tego ile chcemy wydać i na jak długo ta siatka ma nam wytrzymać musimy podjąć decyzję o jej montażu. Siatka pleciona jest mniej wytrzymała od tej zgrzewanej i bardziej podatna na odkształcenia, dlatego jeżeli mamy małe dzieci, które lubią grać w piłkę, to zalecana jest raczej ta zgrzewana. Nie dość, że można ją zamontować w pojedynkę, to jeszcze jest o wiele bardziej wytrzymała. Drugim aspektem, jaki powinniśmy rozparzyć jest to, czy chcemy mieć siatkę ocynkowaną czy może z powłoką PCV. Ta pierwsza jest o tyle dobra, że jest wytrzymalsza, jednak występuje jedynie w kolorze srebrnym, także, jeżeli ją wybierzemy, to niestety czeka nas malowanie. Jeżeli mamy jej mało do założenia, to nic takiego się nie stanie, ponieważ szybko nam to pójdzie, ale jeżeli mamy dużą działkę, to raczej może nam to zająć nawet kilka dni. Jak widać wybór ogrodzenia nie jest wcale taki łatwy, jakby się nam wydawało. Dlatego też decyzję o jego założeniu najlepiej jest podjąć zanim zaczniemy budowę domu, bo może się zdarzyć, że i na nie będziemy potrzebowali zezwolenia.