Jakie rolety do okien pcv?

W dzisiejszych czasach bardzo trudne staje się podejmowanie prostych decyzji, obecnie stoję przed takim poważnym dylematem a mianowicie wymiana okien na okna pcv. Z pozoru prosta sprawa, znaleźć firmę, wybrać model, zamontować, zapomnieć, niestety przy obecnym rynku problem staje się przeogromny. Mamy mnóstwo firm zajmujących się produkcją i sprzedażą okien i rolet do nich.

roletyKiedy już decydujemy się na konkretnego producenta zaczyna się podejmowanie kolejnych decyzji co do ilości szyb, ilości komór poprzez głębokość profilów aż do wyboru materiału z jakiego zrobione są klamki. Oczywiście nie są to jedyne decyzji, mając okna od południa muszę wybrać jeszcze rolety, dawniej wybierano jedynie kolor jaki roleta ma posiadać, teraz możemy wybierać czy mają być to rolety zewnętrzne, wewnętrzne czy rolety dzień-noc. Jednym z ważnych kryteriów wyboru jest również cena, i tak można kupić okno za 400zł jak i za 2000zł, przy czym cena nie zawsze odzwierciedla jakość wykonania.
Okna to nie jest rzecz, którą można ławo zwrócić, dlatego też podejmując decyzję musimy pamiętać, że jest to zakup na lata. Okna to nie para butów, którą wyrzucamy raz w roku, standardowo liczyć trzeba ok. 20 lat przydatności okien. Ważne jest również to kto montuje okna, czy robi to specjalistyczna ekipa pracująca dla producenta czy też wujek sąsiada, który chce dorobić, najważniejsze to nie oszczędzać na montażu. Jeśli już przebrniemy przez gąszcz decyzji co do wyboru firmy oraz modelu okien dochodzimy do momentu w którym trzeba wybrać rolety do okien. Podobnie jak w przypadku okien pcv mamy do wyboru bardzo wiele możliwości – możemy wstawić rolety zewnętrzne jeśli zależy nam na bezpieczeństwie domostwa, jeśli mieszkamy w bloku dobrym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne.

Rolety możemy kupić sami i sami je zamontować, możemy też zamówić je razem z oknami. Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to mamy spory wybór materiałów, wymiarów i kolorów, mi osobiście bardzo podobają się rolety dzień-noc. Decyzje podjęte, teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko cieszyć się z nowych okien i rolet.