Montaż taśmy led

led 12VJako nowoczesne urządzenie oświetleniowe taśmy led są jednymi z najprostszych do zamontowania. Nie potrzeba do nich specjalnych klei, kołków montażowych czy też innych podobnych rzeczy. Wystarczy jedynie swobodne i dobre wyczyszczenie powierzchni a na pewno uda się ją skutecznie umieścić w dowolnym miejscu.

I niezależnie czy będą to meble kuchenne, półka szklana czy też obniżony sufit. Możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Decyduje o nich jedynie rodzaj taśmy, który zostanie wykorzystany. Albowiem, jeżeli zdecydujemy się na taśmę 230V wówczas to większość z takich taśm wyposażonych jest w specjalny samoprzylepny klej.
Wystarczy, zatem jedynie odpowiednio połączyć taśmę z wyłącznikiem a następnie ściągając folię ochronną przykleić taśmę do odpowiedniego podłoża. Umieścić ją w wybranym przez siebie miejscu pod meblami. To po pierwsze. Po drugie, jeżeli wykorzystana została taśma led 12V wówczas konieczne byłoby znalezienie miejsca na specjalny transformator. To on, bowiem będzie odpowiedzialny za przetworzenie prądu zmiennego na prąd stały i następnie zasilenie nim taśmy. Pobierane i przetwarzane w ten sposób napięcie będzie wówczas odpowiedzialne za świecenie taśmy i jej dobry widok.
Wówczas jednak używane miejsce może się nieco zwiększyć a aby cały wygląd był estetyczny niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego miejsca na transformator. Najlepiej wówczas ukryć go w meblach, w suficie podwieszanym lub innym podobnym miejscu. Wreszcie możliwe jest również wykorzystanie taśmy ledowej klejonej z wykorzystaniem własnego kleju montażowego. Wtedy to wszelkie niezbędne okablowanie, łączenia i podłączenia również dobrze jest ukryć w suficie, szafce lub innym podobnym miejscu.

Na wierch wysunąć jedynie samą taśmę i stosowany do niej sterownik, przełącznik. A gdy tak się właśnie stanie to wszystko będzie wyglądało nie tylko bardzo estetycznie, ale również będzie bardzo skuteczne. A co za tym idzie sterowanie takim oświetleniem będzie znacznie prostsze niż miałoby to miejsce w innej sytuacji.