stolik kawowy rozkładany

Uniwersalny stolik rozkładany

Projektując salon często kierujemy się tym, by stworzyć przytulne i wygodne miejsce do spędzania spokojnych wieczorów z rodziną. Jednak czasem zapraszamy do nas znajomych i potrzebujemy dodać tej przytulnej przestrzeni trochę użyteczności. Dlatego decydujemy się na meble uniwersalne, które dobrze sprawdzą się na spokojne popołudnie z kubkiem kawy i na weekendowe szaleństwo z przyjaciółmi.

Stolik w wersji minimalistycznej

stolik kawowy rozkładany	Jednym z uniwersalnych rozwiązań w wystroju salonu są rozkładane stoliki. Zwłaszcza jeśli mamy jadalnie, niepotrzebne nam w salonie masywne ławy, które zajmowałyby przestrzeń. Jeśli lubimy posiłki w rodzinnych gronie, gdzie rozmów nie zagłusza nam telewizor, dobrze jest wygospodarować sobie przestrzeń na to poza salonem. Jednak gdy zapraszamy do siebie gości, wówczas rzadko chcemy z nimi rozmawiać w jadalni. Wolimy zaprosić wszystkich na wygodną kanapę w salonie i włączyć w tle wesołą muzykę. Stolik kawowy rozkładany do salonu będzie minimalistycznym dodatkiem na spokojne dni, a w wypadku przyjścia znajomych zmieni się w blat do odkładania drinków i miejsce na przekąski. Współczesny wybór pozwoli nam dobrać materiał, kolor i formę stolika tak, by dopasować go do naszych preferencji i potrzeb. Jeśli wolimy naturalne wnętrza, możemy znaleźć drewniany, prosty kawowy stolik z funkcją rozkładania.

stolik kawowy rozkładany	Gdy wolimy nowoczesny, minimalistyczny styl z łatwością dobierzemy rozkładane stoły z przeszklonym blatem i metalowymi, błyszczącymi nogami. Zwróćmy uwagę, do jakich rozmiarów rozkłada się wybrany przez nas model – wybierzmy taki, który będzie dla nas wystarczająco duży, ale nie będzie przy tym zajmował zbędnej przestrzeni. Ważnym wyznacznikiem podczas poszukiwać stołu jest też jego system rozkładania. W niektórych stolikach można nie tylko powiększyć blat, ale też podnieść go według preferencji. Łatwość takiej modyfikacji też ma znaczenie – niech rozkładanie i podnoszenie będzie proste i intuicyjne. Zazwyczaj kawowe stoliki są bardzo łatwe w rozkładaniu i składaniu. Jeśli zależy nam na dodatkowej przestrzeni do przechowywania naszych rzeczy, znajdziemy takie ze wmontowaną szufladą lub małą półką.

Rozkładane stoliki znajdą swoich zwolenników również wśród właścicieli małych mieszkań, których metraż nie pozwala na wstawienie pełnowymiarowego stołu. Wówczas taka alternatywa jest wygodną opcją, by przetransformować kawowy stolik w stół, przy którym może swobodnie usiąść kilka osób. Zamiast rozkładanego kawowego stolika można też poszukać ławostołów, które mogą rozłożyć się do większych rozmiarów.