jasne płytki do łazienki

Jakie płytki pasują do łazienki?

Łazienki w naszych domach i mieszkaniach rzadko są dużymi pomieszczeniami, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku. Mały metraż wymaga nie tylko przemyślanego wyboru wyposażenia i jego układu, ale także oświetlenia i materiałów do wykończenia ścian i podłóg. Tu każdy element ma znaczenie, a zły wybór sprawi, że łazienka będzie wydawała się ciemna i ciasna, podczas gdy kilka sprytnych rozwiązań sprawi, że zmieścimy w łazience wszystkie potrzebne nam elementy wyposażenia i wciąż będzie się ona wydawała dość przestronna.

Płytki w jasnych barwach

jasne płytki do łazienkiJeśli decydujemy się na wybór kabiny prysznicowej, idealna będzie kabina przezroczysta, która nie przytłoczy pomieszczenia. Meble, toaleta czy umywalka powinny być podwieszane lub przynajmniej na nóżkach. Brak przestrzeni między nimi a podłogą nie tylko optycznie pomniejsza pomieszczenie, ale również utrudnia nam sprzątanie. Ważne jest zastosowanie dużego lustra, które będzie optycznie powiększać wnętrze, a także dobrego oświetlenia. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru kolorów lub gdy nasza łazienka jest bardzo mała, postawmy na jasne barwy. Nie tylko biel, ale też odcienie kremowe, delikatne pastele czy szarości. Ciemne kolory mogą przytłaczać, co źle wygląda w niewielkim pomieszczeniu. Akcentem kolorystycznym w takiej łazience mogą być akcesoria łazienkowe, kolorowy grzejnik czy nawet ręczniki. Wybierając jasne płytki do łazienki, nie musimy się obawiać, że wybór będzie niewielki: producenci oferują setki wzorów płytek na ściany i podłogi.

jasne płytki do łazienkiPłytki różnią się też od siebie rozmiarem, możemy więc zdecydować się zarówno na mozaikowy efekt wynikający z użycia bardzo małych kafelków, jak i na płytki bardzo duże, w nowoczesnym stylu. Ponieważ łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonym poziomie wilgoci, a do tego często zdarza się nam rozchlapać w niej wodę, płytki powinny mieć odpowiednią klasę antypoślizgowości. Tę oznacza się symbolami R9-R13, przy czym klasa R10 jest tą najodpowiedniejszą do pomieszczeń sanitarnych, choć oczywiście możemy zdecydować się na inną. Eleganckie, jasne płytki, to klasyczne rozwiązanie do łazienek. Stanowią dobre tło dla reszty wyposażenia, nie pomniejszają optycznie wnętrza, a do tego są bardzo praktyczne i funkcjonalne.

Do wykończenia płytek możemy zastosować fugi cementowe albo epoksydowe. Te drugie, choć nieco droższe, są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ nie pochłaniają wody czy zabrudzeń, nie zmieniają też koloru. Sprawia to, że czyszczenie łazienki będzie wyjątkowo szybkie i proste i ominie nas szorowanie fug, by odzyskały dawny kolor.

Płytki kupisz na https://www.misjalazienka.pl