drzwi zewnętrzne drewniane

Solidne drzwi drewniane

W dzisiejszych czasach na polskim rynku działa prężnie wiele renomowanych firm, które specjalizują się w produkcji drzwi, które wykonane są z różnego rodzaju surowców. Sporą popularnością cieszy się aktualnie zwłaszcza naturalne drewno, które odpowiednio zaimpregnowane, przetrwa wiele lat.

Drzwi z twardego drewna

drzwi zewnętrzne drewnianeJakie konkretne gatunki drewna cieszą się współcześnie zdecydowanie największą popularnością? Na samym wstępie należy zacząć od tego, że nie każdy rodzaj drewna sprawdzi się przy produkcji drzwi. Wyróżniamy bowiem dwa główne rodzaje drzwi. Wewnątrz pomieszczenia stosuje się tzw. drzwi wewnętrzne, których zasadniczą funkcją jest odseparowanie od siebie konkretnych pomieszczeń, dzięki czemu domownicy mogą zachować większą prywatność. Wyróżniamy jednak również tzw. drzwi zewnętrzne, których jedna część, jak już sama nazwa sugeruje, znajduje się na zewnątrz budynku. Drzwi zewnętrzne są więc narażone na nieustanną styczność z destrukcyjną działalnością wilgoci, jak bowiem powszechnie wiadomo warunki pogodowe mogą silnie oddziaływać na nawet najlepiej zaimpregnowane drewno, które przez to z czasem może zacząć pękać lub niszczeć. Solidne drzwi zewnętrzne drewniane z warmińsko-mazurskiego produkowane są więc z najtwardszych rodzajów drewna, do których zaliczyć można m.in. drewno dębowe.

drzwi zewnętrzne drewnianeChoć drewno dębowe nie należy do najtańszych, to jednak jego wysoka odporność na uszkodzenia sprawia, że surowiec ten cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość oraz elegancji, stylowy wygląd samego drewna. Do produkcji solidnych drzwi zewnętrznych wykorzystuje się również m.in. mahoń, który charakteryzuje się piękną, szlachetną barwą oraz wysoką podatnością na obróbkę. Drzwi wewnętrzne, które nie muszą charakteryzować się tak wysokim poziomem wytrzymałości jak drzwi zewnętrzne, produkuje się natomiast najczęściej z ogólnodostępnego drewna sosnowego, które można barwić i malować na dowolne kolory. Warto również wspomnieć o tym, że drewno sosnowe jest również stosunkowo tanie – zakup drzwi wykonanych z całości z tego surowca nie obciąży więc naszego domowego budżetu. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że coraz większą popularnością cieszą się obecnie również egzotyczne odmiany drewna, które wyróżniają się ciekawą kolorystyką.

Idealnym przykładem owego surowca jest m.in. drzewo badi, które wyróżnia się ciepłym, miodowym odcieniem przywodzącym na myśl plaster miodu. Drewno to sprowadzane jest do Polski aż z Afryki Zachodniej. Drewno badi wykazuje właściwości wodoszczelne, materiał ten jest więc bardzo wytrzymały.