blaty łazienkowe

Z jakich materiałów produkuje się dziś najczęściej blaty łazienkowe?

Podczas remontów coraz częściej przykładamy ogromną uwagę nie tylko do efektu końcowego, ale również do wszelkich detali wykończeniowych, które to, składają się na ogólny obraz całości. Zasada ta dotyczy zwłaszcza remontu łazienki, która eksploatowana jest przez nas każdego dnia. Dlatego też powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór materiałów, z których zostaną wykonane m.in. łazienkowe blaty.

Blaty łazienkowe z kamienia

blaty łazienkoweNa samym wstępie warto zaznaczyć, iż blat łazienkowy pełni zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Odpowiednio dobrany blat łazienkowy będzie więc niewątpliwie zdobić każdą łazienkę, niezależnie od jej metrażu czy dominującej kolorystyki. Warto więc wówczas zadbać o dobór odpowiednich materiałów, które będą nie tylko estetyczne, ale również przede wszystkim praktyczne. Dobór odpowiednich blatów jest niezwykle istotny, z uwagi na fakt, że element ten będzie przez nas codziennie wykorzystywany. Idealny blat łazienkowy powinien być więc przede wszystkim wytrzymały oraz solidny. To właśnie do blatu zamontujemy bowiem umywalkę, musimy więc wybierać jedynie odpowiednio twarde materiały, które udźwigną nawet kilkunastokilogramowy balast. Pamiętajmy również o tym, że na naszym blacie łazienkowym z pewnością będziemy układać również akcesoria higieniczne oraz kosmetyki, które także posiadają określony ciężar.

blaty łazienkoweMusimy się również liczyć z tym, że materiał ten będzie nieustannie narażony na kontakt z wodą – blaty powinny być więc wykonane z materiałów wodoodpornych, które będą chronić wnętrze materiału przed destrukcyjnym wpływem wilgoci. Materiałem, który niewątpliwie spełnia wszystkie powyższe oczekiwania jest kamień, który dodaje każdej łazience niesamowitego charakteru oraz elegancji. Blat wykonany z ciężkiego, solidnego kamienia ozdobnego jest nie tylko modny, ale również praktyczny. Kamień bardzo łatwo się bowiem czyści, a jego śliska, gładka powierzchnia stanowi naturalną barierę przed wodą. Blaty łazienkowe w Warszawie coraz częściej wykonuje się również z surowego, odpowiednio zaimpregnowanego drewna, które wbrew pozorom bardzo dobrze sprawdza się w przestrzeniach łazienkowych. Swoistą nowością na rynku, która sukcesywnie zyskuje sobie jednak zagorzałe grono fanów jest blat szklany, kory świetnie sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Blat wykonany z wysokiej jakości szkła hartowanego będzie również odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy pęknięcia. Warto również wspomnieć o tym, że szkło bardzo dobrze komponuje się m.in. z ceramiką, przezroczyste blaty łazienkowe sprawią, że dana przestrzeń wyda nam się optycznie o wiele większa.