Zalety suchych ścian lakierniczych

Lakiernicy, którzy pracują w zakładach lakierniczych, są szczególnie narażeni na wystąpienia chorób zawodowych. Mogą być one przede wszystkim związane z narażeniem na znajdujące się w oparach farb cząsteczki, szczególnie szkodliwe oddziaływujące na zdrowie człowieka. W łagodzeniu następstw w tak niekorzystnych warunkach, znacznym ułatwieniem okazać się mogą tak zwane ściany lakiernicze.

Dlaczego warto zakupić ściany lakiernicze?

Są to specjalistyczne urządzenia, które wykazują się bardzo wysokim poziomie skuteczności, w zapewniania odpowiedniej bezpiecznej pracy w zakładach lakierniczych. Właśnie dzięki takim urządzeniom, możliwe jest widoczne zmniejszenie ryzyka występowania tak zwanych chorób zawodowych. Ze względu na często znacznie podwyższony poziom skuteczności, w zakładach lakierniczych stosowane były tak zwane mokre systemy filtracji, które również jednak narażały na znaczne wykorzystywanie wody przez dane przedsiębiorstwo. Nie powinno więc dziwić, że wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularne stawały się takie urządzenia do filtracji, jak suche ściany lakiernicze. Te, skoncentrowane są przede wszystkim na skutecznym działaniu systemu wentylatorów, jak również filtrów, które zapewniają możliwość skutecznej filtracji nawet tych najdrobniejszych pyłów farb. Kluczowe jest również znacznie lepsze w ostatnim czasie, wykonanie takich właśnie systemów filtrujących. Dzięki temu, takie właśnie systemy filtrujące w kabinach lakierniczych stosowane mogą być nawet w przypadku pracy wielozmianowej.

Co więcej, w zdecydowanej większości przypadków, wspomniane ściany lakiernicze umożliwiają bardzo swobodną konfigurację takich właśnie systemów filtrujących, jak również ich ewentualną rozbudowę w późniejszym czasie. Typowymi rodzajami filtrów, które wykorzystywane są właśnie w takich ścianach lakierniczych, okazują się być filtry kartonowe, jak również lamelowe. Te, wykazują się bardzo wysokim poziom skuteczności, gdy mowa jest o filtracji cząsteczek znajdujących się w lakierach poliuretanowych jak i tych wodnych. W obecnym czasie, zwraca się szczególny nacisk na zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy w zakładach lakierniczych. Aby było to możliwe, kluczowe okazuje się być wykorzystywanie odpowiedniego rodzaju systemów filtrujących, w postaci na przykład ścian lakierniczych. Dzięki nim, zapewnić można sobie jak również i pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa nawet w trakcie wielogodzinnej pracy, bez jednoczesnego negatywnego wpływu na stan środowiska naturalnego w otoczeniu lakierni.

Po więcej zapraszamy na www.ekolakiernie.pl.