dach

Z czego powinien być wykonany solidny dach?

Osoby, które całą młodość spędziły w dużym mieście, w późniejszym wieku bardzo często decydują się na jego opuszczenie – wolą zamieszkać pod miastem, w spokojnej i cichej okolicy, w otoczeniu przyrody, której zawsze w mieście było niewiele. Jeżeli pozwalają na to warunki finansowe – decydują się na postawienie własnego domu.

Rodzaje dachówek

dachTaka decyzja wiąże się z odpowiedzialnością. Dom powinien być solidny i wykonany z jak najlepszych materiałów, aby nadawał się do długoletniego użytkowania. Z pewnością każdy by chciał, aby w przyszłości dom nie niszczał, a został zamieszkany przez dzieci czy wnuki. Warto więc już przed budową rozejrzeć się pośród najlepszych rozwiązań. Powinniśmy tu uwzględnić nie tylko solidne fundamenty i szczelne izolacje, ale też porządny dach. Dachy na lata z Konstancina Jeziornej polecane są osobom, którym zależy przede wszystkim na wysokiej jakości i wyjątkowej trwałości. Wśród proponowanych przez firmy dekarskie rozwiązań znajdują się między innymi dachy wykonane z dachówki ceramicznej. To materiał z najdłuższą tradycją, który wykorzystywany jest do pokryć dachowych od setek lat. Dachówki ceramiczne są solidne, a przy tym estetyczne – ponadto różne formy wykorzystywane do wypalania dachówek, sprawiają, że możemy uzyskać wyroby o różnych kształtach – to między innymi dachówka reńska, romańska, karpiówka czy holenderska.

dachTańszym odpowiednikiem dachówek ceramicznych są te wykonane z cementu. Zazwyczaj producenci stosują tutaj barwioną zaprawę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie różnych kolorów takich dachówek – klienci często wybierają te rozwiązanie ze względu na oszczędność kosztów przy zachowaniu walorów estetycznych: dachówki cementowe swoim wyglądem nie różnią się wiele od klasycznych dachówek ceramicznych. Jeszcze bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie blachodachówki. Przy wykorzystaniu stali należy jednak pamiętać, że powinna być ona odpowiednio zabezpieczona przed korozją – producenci proponują więc blachodachówki pokryte dodatkową powłoką antykorozyjną. Ich zaletą jest to, że są one produkowane w arkuszach lub modułach, co zdecydowanie ułatwia ich montaż. Wśród dachów wykonanych z blachy, popularnością cieszą się też blachy trapezowe oraz blachy na rąbek.

Jeżeli chcemy dodatkowo uatrakcyjnić wygląd dachu, możemy pomyśleć też o oknach dachowych – dzięki nim możemy wykorzystać użytkowo poddasze zamiast przeznaczać je na strych dla zbierających kurze starych sprzętów. Dobrze ocieplony dach i okno pozwoli na przekształcenie poddasza na przykład w pokój dla dziecka.