wynajem kontenerów na gruz

Wywóz materiałów po rozbiórce

Rozbiórka budynków to zadanie, które zabiera naprawdę dużo czasu – może trwać nawet tygodniami, w zależności od tego, jak duży jest budynek. Decydując się na rozbiórkę, powinniśmy zadbać o to, aby na bieżąco usuwać materiał pozostały po wyburzaniu – ilości gruzu będą naprawdę duże i bardzo szybko mogłyby zaśmiecić cały plac wokół budynku.

Wywożenie gruzu w specjalnych kontenerach

wynajem kontenerów na gruzDlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem prac podstawić kontener, w którym będziemy mogli składować materiały. Wynajem kontenerów na gruz to najbardziej korzystna opcja, o której powinniśmy pomyśleć. Wystarczy umówić się z daną firmą na konkretny termin, w którym kontener zostanie dostarczony w wybrane wcześniej miejsce. Firmy dysponują zawsze kontenerami o różnej pojemności, dlatego warto odpowiednio dobrać wielkość pojemnika do ilości odpadów, jakie przewidujemy uzyskać podczas rozbiórki. Najczęściej spotkać możemy się z kontenerami o pojemności 4m3, 7m3, 15m3 czy 36m3. W przypadku rozbiórki, z pewnością przyda nam się największy kontener. Warto zwrócić uwagę na to, jakie burty posiada zbiornik. W ofertach znajdują się bowiem kontenery z obniżonymi burtami, jak i z podwyższonymi. W pierwszym wypadku możemy liczyć na łatwiejszy załadunek, ale obniżone burty wiążą się z tym, że w kontenerze zmieści się mniej odpadów: nie wolno bowiem tworzyć hałd śmieci wystających poza burtę kontenera, gdyż mogłoby to sprawiać zagrożenie na drodze podczas odstawiania wypełnionego zbiornika do firmy.

wynajem kontenerów na gruzWiększe zapełnienie umożliwiają wysokie burty, ale tutaj musimy liczyć się z trudniejszym załadunkiem. Jak widać, obie opcje mają swoje plusy i minusy – warto dokładnie zastanowić się nad tym, co jest dla nas najważniejsze – czy większa pojemność, czy łatwiejszy załadunek. Niezależnie od tego, jaki kontener wybierzemy i jakiej będzie on wielkości – powinniśmy zadbać o to, aby na terenie prac znajdowało się oczyszczone miejsce, w którym można postawić zbiornik. W innym wypadku jego rozładunek z samochodu ciężarowego będzie niemożliwy. Również wjazd na plac powinien być odpowiedniej szerokości, aby ciężarówka bez problemu się w nim zmieściła. Mając pojemny kontener, możemy na bieżąco wrzucać do niego odpady uzyskiwane podczas wyburzania.

Z pewnością w przypadku dużych budynków, będzie potrzebny niejeden zbiornik – wówczas możemy umówić się z firmą, że przyjeżdżając po odbiór zapełnionego kontenera, zostawia ona nam drugi, pusty. W ten sposób wciąż będziemy mieć dostęp do kontenera i nie będzie konieczne przerwanie prac związanych z rozbiórką budynku.