ocieplanie poddaszy pianką

Tanie i wydajne ocieplanie poddaszy pianką

Poddasze często jest miejscem w którym następuje ogromna utrata ciepła na skalę całego domu, jest ono położone wyżej, niż reszta budynku, dlatego też jest ona narażona na silniejsze wiatry, oraz bezpośrednio chroni nas przed deszczem, czy śniegiem, dlatego też dach chroni nas przed wilgocią.

Ocieplenie poddaszy dobrym rozwiązaniem

ocieplanie poddaszy piankąWarstwa izolacyjna musi więc być solidna i wytrzymała, aby warunki wszelkiego rodzaju na nią za bardzo nie wpływały. Bardzo często stosuje się tradycyjne metody izolacyjne, które są dość drogie i charakteryzują się dość sporą przepuszczalnością cieplną. Termoizolacje wykonane w ten sposób są niedokładne i często wadliwe, dlatego też coraz to częściej stosuje się bardziej nowoczesne rozwiązania w branży ociepleniowej. Chociażby popularne w ostatnich czasach stało się ocieplanie poddaszy pianką, które charakteryzuje się swoją prostotą i wysoką wydajnością takiej instalacji. Wykorzystuje się do tego piankę PUR, czyli materiał wykonany z poliuretanu, który charakteryzuje się swoimi możliwościami bardzo szczelnego wypełnienia powierzchni i dobrego izolowania zarówno przez temperaturą, jak i wodą. Dodatkowo tego typu instalacje można wykonać bardzo szybko i nie trzeba do tego zamawiać ogromnej ilości materiałów. W przypadku korzystania ze styropianu, lub na przykład wełny skalnej, ilość materiału jaką musimy zamówić jest dość spora, a jakaś jego część zawsze się zmarnuje po odpowiednim docięciu.

ocieplanie poddaszy piankąDlatego też jest to inwestycja dość nieopłacalna i charakteryzująca się stratą przy wykonywaniu takiej izolacji, która dodatkowo nigdy nie będzie szczelna. Z kolei piankę poliuretanową natryskuje się prosto ze zbiornika, gdzie zmienia ona swój stan skupienia bezpośrednio na podłożu, stając się twardszą i wypełniając dokładnie wszelkie szczeliny do których została wprowadzona. W momencie zastygania zwiększa ona swoją objętość, dlatego też możemy być pewni wysokiej szczelności takiej instalacji. Ręczne nakładanie jej pozwala także na niezwykle dokładnie zabezpieczenie wszelkich miejsc, co byłoby niemożliwe z użyciem tradycyjnych materiałów. Pianka tego typu nałożona na odpowiednie podłoże jest niesamowicie trwała i skuteczna. Najczęściej charakteryzuje się lepszą wydajnością niż styropian, czy wełna skalna, a co do wytrzymałości to praktycznie się nie różnią. Dopóki nie grzebie się przy tego typu instalacji, to nic się nie będzie z nią dziać. Szybkie ocieplanie poddaszy pianką – cena może być jedynym zmartwieniem przy tego typu inwestycji.

Jednak nie powinniśmy się o to martwić, gdyż zwykle ocieplenie natryskowe w końcowym rozliczeniu jest tańsze od innych typów ocieplenia, a przy tym jest bardzo korzystne.