nowoczesne akcesoria łazienkowe

Stylowa łazienka – płytki, akcesoria, dodatki

Stworzenie stylowej łazienki wymaga przygotowania dobrego planu aranżacji. Liczą się zarówno duże rzeczy – takie jak wanna, czy umywalka, kolorystyka płytek, jak i rozmaite akcesoria, które nadadzą łazience niepowtarzalnego wyglądu. Jak to połączyć, żeby całość była spójna? Jak sprawić, że łazienka nie będzie zagracona, ale jednak będzie znajdowało się w niej wszystko co trzeba?

Solidnie wykonane akcesoria

nowoczesne akcesoria łazienkowePierwsza rzecz to biały montaż, czyli wanna, toaleta, umywalka, kabina prysznicowa. Nazwa ,,biały” może być myląca. Dawniej faktycznie wszystkie takie produkty miały mlecznobiały kolor. Obecnie jednak w sklepach można znaleźć wanny miedziane, kabiny z czarnym brodzikiem, czy też umywalki wykonane z szarego kamienia. Wybór jest naprawdę ogromny, więc można zaszaleć. W łazience retro sprawdzą się wiszące miedziane umywalki i pasujące miedziane baterie montowane w ścianie. Z kolei w nowoczesnej łazience wanna czarna czy czerwona na pewno zrobi odpowiednie wrażenie. Druga rzecz do płytki. Wiele osób wybiera podobne kafle do położenia na ścianie i na podłodze. Jest to jedna z opcji, ale można też rozgraniczyć te dwie powierzchnie. Kafle na podłodze bardziej się brudzą, więc lepiej wybierać te w ciemniejszych barwach. Z kolei płytki ścienne można zestawić kolorystycznie z elementami białego montażu.

nowoczesne akcesoria łazienkoweLiczy się też wielkość płytek – drobna mozaika wygląda bardzo dekoracyjnie, z kolei wielkie błyszczące kafle pasują do nowoczesnych wnętrz. Bardzo ważne w łazience są też dodatki. Stylowe nowoczesne akcesoria łazienkowe nie muszą być drogie, ale powinny być solidnie wykonane. Wśród akcesoriów warto wyróżnić wszelkiego rodzaju wieszaki i haczyki, uchwyty, czy podajniki. Stanowią one niejako tło w łazience, nie wysuwają się na pierwszy plan, ale jeśli będą źle dobrane to zepsują całą aranżację. Lepiej jest zawsze kupić akcesoria ze stali nierdzewnej lub innego solidnego tworzywa, a nie z plastiku. Ten bardzo szybko popęka, porysuje się, przez co dodatki będą szpecić, zamiast zdobić łazienkę. Niektórzy decydują się też na to, by do łazienki wstawić świece zapachowe w szkle, kadzidełka, czy nawet małe roślinki. Mają one być ozdobą pomieszczenia, jak również nadawac mu ładnego zapachu.

Stworzenie pięknej i funkcjonalnej łazienki nie jest proste. Z jednej strony nie można przesadzić i zagracić pomieszczenia, które będzie nieprzyjemne w użytkowaniu. Z drugiej strony nie można zapomnieć o dodatkach i akcesoriach, bo łazienka będzie wydawała się pusta i niedokończona. Zawsze trzeba znaleźć złoty środek.