częste sprzątanie domów w szczecinie

Sprzątanie domów – najczęstsze usługi

Sprzątanie domu nie jest czynnością lubianą, niemniej jednak można wyróżnić te rzeczy które są bardziej znienawidzone niż inne. Są bardziej pracochłonne i czasochłonne, mniej higieniczne, czy po prostu problematyczne. Dlatego też kiedy wiele osób decyduje się na zatrudnienie ekipy sprzątającej to wcale nie wykupuje pakietu pełnego sprzątania, a jedynie pojedyncze usługi.

O jakich opcjach mowa?

częste sprzątanie domów Są osoby zamawiające kompleksowe częste sprzątanie domów w Szczecinie – to opcja dobra przed przyjazdem gości, Bożym Narodzeniem, czy też usługą w ramach home staging. Jednak jest to też dosyć kosztowne. Zamiast całościowego sprzątania można wybrać te usługi na których nam najbardziej zależy. Na pewno do takowych należy czyszczenie łazienki. Żeby umyć kabinę prysznicową to trzeba do niej wejść, najlepiej w starych ubraniach które mogą się zmoczyc i zabrudzić. Mycie wanny nie jest łatwiejsze, bo stale jest się w pozycji pochylonej. Na umywalce i kranie osadza się kamień który trzeba wyszorować, a mycie toalety jest po prostu nieprzyjemne ze względu na zapachy. Również z tego powodu mało kto samodzielnie czyści odpływ w zlewie i wannie/kabinie.

częste sprzątanie domów w szczecinieWyciąganie włosów zlepionych kosmetykach, które zalegały w rurach może wywołać odruch wymiotny u osób o wrażliwym węchu. Dlatego też dokładne szorowanie całej łazienki to usługa często zamawiana. Kolejna rzecz to sprzątanie kuchni. Blaty czy zlew można umyć samodzielnie. Ale co z doczyszczeniem piekarnika, mikrofalówki, czy lodówki? Wyciąganie wszystkich kratek i półek, ich mycie i suszenie zajmuje sporo czasu i jest bardzo męczące. Lepiej jest to zlecić fachowcom, którzy po prostu zrobią to szybciej i nie zniechęcą się tak jak my na starcie. Jedną z mniej ulubionych czynności jest także mycie okien. Wszystkie ruchu trzeba wykonywać wielokrotnie tak by najpierw zmyć je, a potem osuszyć, by nie było zacieków. Dodatkowo okna myje się z dwóch stron, a to dwa razy tyle roboty. Również mycie rolet zewnętrznych, czy pranie firanek i zasłon bywa wybierane przez klientów.

Zwykle najrzadziej zamawiane są usługi związane z czyszczeniem podłogi, sprzętów RTV, jak również dywanów czy mebli – to zwykle wykonuje się raz na długi czas i wynajmuje do tego ekipę od prania ekstrakcyjnego. Jak widać, nie zawsze warto wybierać kompleksową usługę sprzątania powierzchni mieszkalnych, czasem lepiej jest zdecydować się na czyszczenie tylko bardziej zabrudzonych czy problematycznych miejsc, takich jak kuchnia, czy łazienka. Na szczęście zawsze są takie opcje.