siatka ogrodzeniowa

Siatki do grodzenia terenów leśnych

Siatka ogrodzeniowa znajduje zastosowanie w grodzeniu terenów leśnych czy fragmentów gospodarstwa rolnego, które przeznaczone są do wypasu zwierząt. Z tego też powodu powinna odznaczać się solidnością i trwałością, a także być odpowiedniej wysokości, aby żadne zwierzę nie mogło jej przeskoczyć.

Siatki proponowane przez producentów

siatka ogrodzeniowaProducenci, którzy specjalizują się w tego typu ogrodzeniach, proponują wyroby najwyższej jakości, które nie tylko wyróżniają się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, ale także estetyką, dzięki czemu nie szpecą naturalnego krajobrazu. Podczas produkcji wykorzystuje się sprawdzone technologie, które pozwalają na szybkie i estetyczne wykonywanie siatek ogrodzeniowych. Najczęściej siatki takie, aby jak najlepiej wtopić się w naturalny krajobraz, malowane są na zielono, jednak oczywiście większość producentów, biorąc pod uwagę oczekiwania indywidualnych klientów, oferuje także siatki w innych kolorach. Trzeba to jednak zastrzec na samym początku składania zamówienia. Jeżeli obiektem naszych poszukiwań jest siatka ogrodzeniowa leśna – atrakcyjny cennik proponowany przez niejednego producenta z pewnością sprawi, że dokonamy zakupu jak najszybciej. Tańszego rozwiązania, a równie wysokiej jakości, z pewnością nie znajdziemy. Wśród propozycji producentów znajdują się siatki o wysokości od 60 cm do 3 m.

siatka ogrodzeniowaWyrób jest dostarczany do klienta w postaci rolki o konkretnej długości metra bieżącego, w zależności od zamówienia. Wśród siatek wyróżnia się te, które wykonano z drutu powlekanego PVC oraz drutu ocynkowanego. Charakteryzują się one podobnymi parametrami technicznymi – tj. podobną wytrzymałością. Oba rodzaje siatki ogrodzeniowej leśnej są zabezpieczane przed korozją za pomocą powłoki cynkowej, którą uzyskuje się poprzez proces cynkowania ogniowego. Obecnie jest to jedna z najlepszych metod chroniących wyroby przed rdzą. Oczywiście oprócz zakupu siatki konieczny będzie zakup akcesoriów montażowych – czyli między innymi słupków narożnych (te także są ocynkowane, a więc ogrodzenie będzie wyglądać dobrze przez długie lata, niezależnie od warunków atmosferycznych), śrub mocujących oraz napinaczy, których zadaniem jest napinanie drutu naciągowego. Bez nich siatka nie spełniałaby dobrze swojej roli.

Dalsze niezbędne wyposażenie to przelotki, słupki podporowe i pośrednie, a także pręt sprężający oraz nasadki nawiasowe. Posiadając wszystkie wymagane akcesoria montażowe, możemy przystąpić do pracy. Montaż nie jest skomplikowany, więc poradzi sobie z nim każdy. W dodatku zazwyczaj nie trwa długo.