Rolety zewnętrzne – ochrona czy ozdoba?

Wszystko, co wplecione jest w naszą codzienność, spełnia jakieś swoje określone funkcje. I tak na przykład bramy garażowe są rozwiązaniem zapewniającym naszemu autu bezpieczeństwo a jednocześnie stanowią barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, w tym atmosferycznymi. Stojące w ogrodzie pergole są natomiast rozwiązaniem funkcjonalnym a zarazem bardzo eleganckim. Wpisując się w aranżację ogrodu, stają się jego niezwykle elegancką częścią.

rolety zewnętrznePodobnie, funkcjonalizm i elegancję łączą w sobie rolety zewnętrzne. Wpisują się one niewątpliwie w nowoczesne technologie budowlane. Jak wygląda kwestia ich funkcjonalizmu? Przede wszystkim jest to funkcja ochronna, która rozprzestrzenia się ponad wiele różnych płaszczyzn. Rolety takie chronią między innymi przed działaniem czynników atmosferycznych, w tym przed śniegiem, słońcem, czy wiatrem.
Dzięki tworzeniu szczelnej powłoki, wnętrze latem chronione jest przed nadmiernym nagrzewaniem się, natomiast zimą przed utratą ciepła. Poza tym rolety te chronią także przed hałasem z zewnątrz. Nawet przy bardzo ruchliwych drogach, gwarantują komfort akustyczny mieszkańcom. No i są niezwykle pomocne, gdy zależy nam na zachowaniu jak najwyższego poziomu prywatności, czy też bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o to drugie, tutaj swoje zadanie idealnie spełniają rolety przeciwwłamaniowe.

A co z estetyką? Współcześnie produkowane rolety wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, dla których liczy się nie tylko funkcjonalizm, ale także walory estetyczne. Wykonywane są one z materiału a także w systemie, który gwarantuje zarówno jeden, jak i drugi efekt. Okna wyglądają wówczas elegancko, nabierają bardzo szykownego, gustownego charakteru. A przecież, tak jak oczy są zwierciadłem duszy człowieka, tak swoistym zwierciadłem domu są niewątpliwie jego okna.