folie przeciwsłoneczne

Rodzaje folii przeciwsłonecznych

Powstaje coraz więcej rozwiązań, mających na celu poprawę jakości warunków np. pracy. W biurach montuje się klimatyzację i ogrzewanie, dbając w ten sposób o komfort pracowników i poszczególne standardy. Popularne więc ostatnio stały się folie przeciwsłoneczne, które znacząco przyczyniają się do obniżki kosztów za np. ogrzewanie.

Folie chroniące przed słońcem

folie przeciwsłoneczneFolia przeciwsłoneczna przede wszystkim dotyczy wpływów promieniowania słonecznego, a dokładniej przechwytuje ona promieniowanie i redukuje ilość ciepła. Jej działanie da się bardzo prosto opisać w następujący sposób. Latem folia przeciwsłoneczna sprawia, że pomieszczenie nie będzie się tak bardzo nagrzewać, a zimą pozwoli utrzymać się stałej temperaturze bez jej spadków, co wiąże się przede wszystkim z ogrzewaniem budynku. Zainstalowanie takich folii przyczynia się w konsekwencji do zmniejszenia kosztów tego ogrzewania. Warto zaznaczyć, że dobre folie przeciwsłoneczne we Wrocławiu chronią meble i inne elementy wyposażenia wnętrza przed słońcem, którego działanie doprowadza do wyblaknięcia. W biurze może ona redukować odbijanie się promieni w ekranach monitorów. Ich zastosowanie jest jednak dużo bardziej rozległe, bo często montuje się je także w galeriach handlowych, muzeach, sklepach, a nawet w kawiarniach. Można wyróżnić dwa rodzaje takich folii. Pierwszy z nich to folie zewnętrzne.

folie przeciwsłoneczneSą one stosowane przede wszystkim na dużych powierzchniach i dzięki nim można uzyskać efekt lustra weneckiego. Plusem folii zewnętrznych jest także to, że mogą być one stosowane do różnego rodzaju okien. Drugi rodzaj to folie wewnętrzne, a je używa się do okien z pojedynczą szybą. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowe użycie foli wewnętrznej czy też zewnętrznej może doprowadzić do tego, że szyba pęknie, dlatego należy używać folii zgodnie z jej przeznaczeniem. Warto wspomnieć także o bezpieczeństwu, jakie niesie za sobą zainstalowanie takich folii, ponieważ w razie zbicia szyby, szkło nie będzie mogło odskoczyć, a więc niemożliwe jest, żeby ktokolwiek został w takiej sytuacji zraniony. Dobrze założona folia jest inwestycją na lata, a choć koszt takiej instalacji nie jest niski, to zwróci się on z czasem, ponieważ folie przeciwsłoneczne pomogą zaoszczędzić na ogrzewaniu lub klimatyzacji.

Montaż folii przeciwsłonecznych wiąże się przede wszystkim z tym, że są one bardzo opłacalne. Można je wykorzystać jako formę klimatyzacji albo jej uzupełnienie, bo świetnie sprawdzą się w tej roli. Z racji tego, że nadają się do wielu typów okien, są one używane tak naprawdę wszędzie m.in. w bibliotekach lub różnego rodzaju sklepach.