cyklinowanie

Renowacja parkietu – cyklinowanie

Najczęściej wybieranym rodzajem podłogi do domu jest parkiet. Wykonuje się go z drewna, dlatego dobrze prezentuje się niezależnie od stylu pomieszczenia. To dlatego, że w ofertach producentów dostępne są parkiety z różnych gatunków drewna, a deszczułki parkietowe również mogą być układane na przeróżne sposoby. Najpopularniejsza jest oczywiście jodełka, jednak równie dobrze możemy wybrać szachownicę czy drabinkę.

Na czym polega cyklinowanie podłóg

cyklinowanieNic dziwnego, że parkiet ze względu na możliwości aranżacyjne, jakie oferuje, jest bardzo popularny we wnętrzarstwie – to podłoga naturalna, klasyczna, ale też ponadczasowa, która jest równocześnie przytulna oraz elegancka. Pamiętajmy jednak, że wymaga on szczególnej pielęgnacji. Drewno nie jest bowiem odporne na ducha czasu, i wraz z upływem lat eksploatacji przestaje wyglądać atrakcyjnie. Przeciera się, traci swój blask. Można poradzić sobie z tego typu problemami, jeśli zadbamy o wykonywanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Możliwość odnawiania parkietu sprawia, że nawet po długim czasie będzie on prezentował się dobrze. Możemy pozbyć się wszelkich plam i zarysowań, a dzięki cyklinowaniu możliwe jest uzyskanie wyglądu zupełnie nowego parkietu, jakbyśmy dopiero co go kupili ze sklepu! Jak to możliwe?

cyklinowanieTo proste – cyklinowanie polega bowiem na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy drewnianej podłogi. W ten sposób odsłaniamy surowe, świeże drewno. W następnym kroku konieczne jest jego zaimpregnowanie – za pomocą lakieru lub bejcy w dowolnym kolorze. Lakierowanie pozwala na zabezpieczenie drewna i zmniejszenie jego wrażliwości na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Tak odnowiona podłoga znów prezentuje się świetnie. Choć brzmi to wszystko łatwo, cyklinowanie do prostych zadań nie należy. Wręcz przeciwnie – nie poleca się go wykonywać samodzielnie. Nie tylko dlatego, że wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń, ale przede wszystkim ze względu na konieczność precyzji podczas pracy. Osoby niedoświadczone mogą sobie z tym po prostu nie poradzić, dlatego o wiele lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. Ci posiadają nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale także wysokiej klasy cykliniarki.

Nowoczesne urządzenia wyposażane są w systemy odpylania, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie cyklinowania bezpyłowego. To z pewnością ucieszy niejedną panią domu. Nic dziwnego, w końcu oznacza to, że sprzątanie po renowacji nie będzie zajmowało wiele czasu, a wręcz przeciwnie. Kurzu pojawi się niewielka ilość, dlatego uprzątnięcie go to jedynie chwila.