remonty domów drewnianych

Remonty domów drewnianych bywają kosztowne

Dlaczego wprowadzanie jakichkolwiek zmian w konstrukcjach drewnianych bywa czasami tak kosztowne? W końcu zazwyczaj mamy do czynienia z prostymi budynkami, których przebudowa powinna przebiegać dosyć szybko. Nie można jednak zapominać, że koszty drewna są bardzo zróżnicowane.

Remonty domów drewnianych i ich przebudowy

remonty domów drewnianychPoza tym budownictwo drewniane nie ma charakteru jednorodnego. Mamy bowiem do czynienia z nowoczesnymi technologiami domów szkieletowych czy tradycyjne domy z bali. Zazwyczaj remonty domów drewnianych tworzonych w starym budownictwie są znacznie droższe. Czasami trudno trafić na taki sam gatunek drewna, który został pierwotnie zastosowany do budowy danego domu. Z drugiej strony, przebudowa domu drewnianego w technologii szkieletowej powinna przebiegać bardzo szybko, a wykorzystywane drewno to zazwyczaj najpopularniejsza sosna europejska, której jest pod dostatkiem na terenie całego kraju. Jak widać remonty domów drewnianych oraz ich przebudowy mogą się znacznie od siebie różnic nie tylko pod względem zakresu prac, ale również w kategoriach ponoszonych kosztów.

W razie wątpliwości, warto dokładnie zapoznać się z tematem, szczególnie jeżeli jesteśmy właścicielami starego domu, którego budulec nie był przez długi czas odpowiednio konserwowany. Wszelkie pracy przy tego rodzaju konstrukcjach mogą być bardzo kłopotliwe i pochłaniające czasowo i finansowo. Nigdy bowiem nie wiemy czy nie pojawią się sytuacje zmuszające nas do poniesienia dodatkowych kosztów związanych chociażby z dokupieniem materiału.