deski tarasowe

Prefabrykowane deski tarasowe

Czy deski tarasowe muszą być drewniane? Nie! Obecnie odchodzi się od tego rozwiązania, ponieważ drewno nie posiada najlepszych parametrów technicznych. Narażone na nieustanne działanie czynników atmosferycznych, szybko niszczeje. Nawet najlepsza, regularnie powtarzana impregnacja drewna nie zapobiegnie temu, że będzie ono blakło pod wpływem słońce.

Interesujące deski na taras

deski tarasowe Intensywne opady deszczu lub śniegu mogą zaś z czasem doprowadzić do tego, że drewniane deski zbutwieją lub nawet zaczną gnić. Ponadto w łączeniach bardzo często pojawiają się nieestetyczne, zielone wykwity, których ciężko jest się pozbyć na stałe. Nic zatem dziwnego, że takie drewniane deski tarasowe tracą na popularności, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele interesujących propozycji. Jedną z nich jest deska modułowa z… betonu. Jest to betonowy prefabrykat, który swoim wyglądem idealnie naśladuje drewno! Dlatego teraz jeżeli zobaczymy u kogoś ze swoich znajomych drewniany taras, który wygląda po prostu pięknie, nie będziemy zachwycać się drewnem, ponieważ będzie istniało wielkie prawdopodobieństwo, iż taras ten został wykonany z prefabrykatów betonowych. Jeśli interesują nas takie deski tarasowe Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy co najmniej kilka firm oferujących takie wyroby.

deski tarasowe Betonowa deska modułowa powstaje w taki sposób, iż materiał wlewa się do formy wykonanej ze starannie wyselekcjonowanych odcisków naturalnego drewna. Dlatego właśnie w rezultacie otrzymuje się deskę, której warstwa powierzchniowa przypomina drewno. Z pewnością te osoby, które cenią sobie piękny, elegancki wygląd drewna, będą zadowolone z takich wyników. Wśród zalet takich prefabrykowanych desek tarasowych wymienia się przede wszystkim ich o wiele dłuższą trwałość w porównaniu z wyrobami drewnianymi, a także o wiele lepszą wytrzymałość. Można powiedzieć, że deski prefabrykowane łączą w sobie cechy estetyczne drewna z parametrami technicznymi betonu, dlatego właśnie ich jakość jest tak wysoka i wiele osób docenia te wyroby. Takie deski betonowe oferowane są przez producentów w różnych stylach, możemy zdecydować się na przykład na 6-elementową deskę modułową, która idealnie sprawdza się zarówno na tarasy, jak i na balkony.

Jeśli chodzi o jej cenę, we Wrocławiu standardowo producenci proponują około 160 zł za 1 m2. Jest to dość dobra cena, zresztą nawet w porównaniu z drewnianymi deskami tarasowymi te betonowe wypadają korzystnie. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to nazywane drewnem betonowym znajduje coraz więcej zwolenników.