cięcie laserem

Precyzyjne cięcie sklejki

Wszelkiego rodzaju sklejki materiałów stały się niezwykle popularne już wiele dekad temu, a jednak pomimo tego z upływem czasu nie tracą na swojej wyrobionej przez lata popularności. Materiały tego typu są względnie tanie, a przy tym solidne, dzięki czemu posiadają ogromną ilość zastosowań praktycznie w każdej dziedzinie.

Szybkość przy cięciu sklejki laserem

cięcie laseremTworzy się z nich bardzo dużo różnego rodzaju przedmiotów, jednak najpopularniejsze są różnorakie meble, zabudowy, czy pomniejsze drewniane konstrukcje jak wszelkiego rodzaju szopy, czy wychodki. Jeśli chodzi o branżę meblową to wszelkiego rodzaju sklejki cieszą się popularnością od bardzo długiego czasu i pamiętać je będzie jeszcze wiele pokoleń wstecz. Niezwykle popularne stały się one w okresie Polski Ludowej, gdy produktów było raczej bardzo mało i dostęp do drewna był bardzo ograniczony. Za pomocą sklejek można było stworzyć większą ilość mebli przy zastosowaniu tej samej ilości drewna, co było rozwiązaniem niezwykle wydajnym. Dodatkowo taka dobrze wykonana sklejka nie odstaje zbyt dużo w wytrzymałości od tradycyjnego, naturalnego drewna z którego korzystano wcześniej. Takie drewno jest zdecydowanie droższe, co przekłada się na dużo wyższą cenę mebli. Dlatego też meble wykonane z tego materiału stały się niezwykle popularne i zapisały się w naszej kulturze na zdecydowanie dłużej.

cięcie laseremDzisiaj tak samo chętnie po nie sięgamy, czy nawet tworzymy je sami. Jednak cięcie tych materiałów dla wielu osób wydaje się być dość ryzykowne, dlatego też wiele osób rezygnuje z samodzielnego tworzenia czegokolwiek i zwykle decyduje się na gotowy zakup. Najczęściej uszkadzamy materiał gdy tniemy go samemu w domu w nieodpowiedni sposób czy z użyciem niskiej jakości narzędzi. Często nie dość, że korzystamy z niskiej jakości pił, to jeszcze wykorzystujemy technikę, która nie służy najlepiej takiemu kawałkowi sklejki. Wiele osób ma także uraz do firm zajmujących się cięciem mechanicznym tych materiałów. Często wracały one postrzępione i porysowane na krawędziach ze względu na źle przeprowadzone cięcie. Dlatego też wiele osób nie ufa takim miejscom i decyduje się na porcjowanie takiego materiału samemu, co kończy się tak samo, a nawet momentami gorzej. Dlatego też warto zdecydować się na dokładne cięcie sklejki laserem, co jest metodą dość innowacyjną, jednak niebywale skuteczną.

Laser nie ma żadnych perforacji, ani niedoskonałości, dlatego też nie ma on praktycznie jak pozostawić żadnych śladów na naszym materiale. Cięcie tą metodą jest niebywale skuteczne i proste, laser pozostawia charakterystycznie gładką i równą powierzchnie cięcia i jest zdecydowanie najdokładniejszy ze wszystkich metod, co może się przydać przy bardziej precyzyjnych projektach.