usługi dźwigiem

Prawidłowe wykorzystanie dźwigów

Dźwigi najczęściej kojarzone są z placem budowy, na którym powstają dużo osiedla mieszkaniowe, magazyny, czy warsztaty. Jednak mają one o wiele więcej zastosowań. Pomimo tego są bardzo drogim sprzętem, dlatego większość firm nie kupuje ich, ale zajmuje się ich wypożyczaniem. Przy bogatym asortymencie prowadzenie usług dźwigowych jest bardzo korzystne.

Usługi dźwigiem wykonają fachowcy

usługi dźwigiemDecydując się na wynajem tych potężnych urządzeń należy skupić się na celach, do których mają być wykorzystane. Przede wszystkim powinny przechodzić regularne przeglądy, oraz mieć pozwolenia na stosowanie ich na terenach budowy. Jeśli każda z powyższych funkcji zostanie spełniona, można zająć się planowaniem. Należy pamiętać, że usługi dźwigiem są wykonywane przez fachowców, więc nie musimy posiadać żadnych dodatkowych uprawnień. W związku z tym kolejną rzeczą, o którą musimy zadbać jest odpowiedni asortyment. Urządzenia te mogą zostać wyposażone w kosz osobowy, dzięki któremu każdy specjalista będzie mógł wykonywać pracę na danej wysokości, oczywiście przy prawidłowym zabezpieczeniu. Na rynku dostępne są również haki, za pomocą których można podnosić wcześniej związane drewniane deski, palety, a nawet cegły.

usługi dźwigiemPodczas budowy potrzebne są również kontenery, w których można przechować niezbędne rzeczy, a także gromadzić śmieci, w związku z tym je również można przenosić za pomocą dźwigów. Oczywiście w osprzęcie znajdują się również liny i łańcuchy. Jednak z usług dźwigowych można korzystać w innych miejscach niż tylko plac budowy. Idealnie sprawdzą się podczas rozwieszania plakatów, czy bilbordów. Często używane są również przez firmy sprzątające, które czyszczą duże biurowce. Dzięki dźwigom są w stanie myć okna na dużych wysokościach, nie martwiąc się o bezpieczeństwo pracowników. Ponadto te wielkie konstrukcje przydają się podczas remontów, wykopów, czy innych pracach wysokościowych. Wykorzystywane są także przy instalacji wodociągów, czy kanalizacji. Nie są to prace wykonywane w powietrzu, ale korzysta się w nich z bardzo ciężkich materiałów, które są trudne do przeniesienia dla człowieka. Chcąc zająć się wynajmowaniem dźwigów należy pamiętać, by uzyskać odpowiednie pozwolenie.

Dodatkowo należy zatrudnić fachowca, który jest w stanie obsłużyć dany sprzęt i przede wszystkim zna jego wszystkie części. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dźwigów, które są w stanie sprostać wielu zadaniom. Jednak chcąc ich prawidłowo użyć należy skontaktować się ze specjalistą, który odpowiednio dobierze je do wykonywanej pracy i podłoża, po którym będą się poruszać.