parterowe drewniane domki letniskowe

Parterowe domki letniskowe z bali

Drewniane domki letniskowe zazwyczaj stawia się na konstrukcji szkieletowej. W ten sposób można postawić nie tylko obiekty z drewnianych desek, ale też z bali. Wyglądają one nieco oryginalniej, a przy tym są równie trwałe oraz wytrzymałe na działanie negatywnych czynników środowiskowych. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Trwałe domki letniskowe z drewna

parterowe drewniane domki letniskowePrzede wszystkim parterowe drewniane domki letniskowe prezentują się o wiele bardziej estetycznie niż obiekty budowlane. Drewno wyróżnia bowiem szereg zalet, wśród których wymienić można przede wszystkim, to że jest to materiał naturalny, który dostarcza wrażenia przytulności oraz ciepła. Naturalny, a więc i ekologiczny – doskonale wpisuje się więc w nowoczesne trendy, których myślą przewodnią jest ochrona środowiska. Ale oczywiście drewniany domek letniskowy to nie tylko moda. Wiele osób odczuwa potrzebę bliskości z naturą, a obiekt z drewna to właśnie umożliwia. Bardzo ważny dla wielu jest także fakt, iż drewniane ściany „oddychają”. To sprawia, że we wnętrzu domu tworzony jest korzystny mikroklimat, dobry nawet dla alergików. Niektórzy, chociaż marzą o drewnianym domku letniskowym, martwią się jego trwałością. Wydaje im się, że budynki drewniane są mniej trwałe niż te murowane.

parterowe drewniane domki letniskoweJednakże producenci zwracają uwagę na fakt, iż najwięcej zależy od rodzaju i parametrów technicznych drewna zastosowanego do budowy. Jeżeli będzie odpowiednio wysuszone i zaimpregnowane, obiekt może nam służyć przez naprawdę długie lata. Dzięki regularnej konserwacji zapewnimy jego atrakcyjny wygląd na długi czas. Ale dlaczego domek parterowy, nie zaś piętrowy? Przede wszystkim ze względu oszczędnościowych – w przypadku domu piętrowego, więcej czasu i energii zajęłoby nam jego ogrzewanie. Jeżeli wszystkie pomieszczenia znajdą się na jednym poziomie, wówczas wyjdzie nas to nieco taniej. Wszystkie pomieszczenia będą równomiernie ogrzane, a dzięki dobrej termoizolacji ciepło nie będzie uciekało. Często pojawia się jednak kolejne pytanie dotyczące tego czy taki drewniany domek jest narażony na pożar. Jeżeli zastosujemy izolację pianką poliuretanową, możemy być pewni, że jakiekolwiek zarzewie ognia nie będzie rozprzestrzeniane dalej, gdyż jest to materiał całkowicie niepalny.

Drewniane domki letniskowe to doskonała opcja, która idealnie sprawdzi się nie tylko nad jeziorem, ale także na działce pod miastem. Budownictwo z wykorzystaniem drewna nic nie traci na popularności, ponieważ obiekty z drewnianych bali wyróżniają się wyjątkowym urokiem, obok którego nikt nie potrafi przejść obojętnie.