taśmy led

Oświetlenie LED prosto od producenta

Szeroka oferta produktów oświetleniowych LED sprawia, że każdy może bez problemu znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka oświetlenia do salonu, kuchni, jadalni, do sypialni czy warsztatu. Wśród propozycji znajduje się bowiem szereg ciekawych rozwiązań, które pozwalają na efektowną aranżację każdego pomieszczenia.

Taśmy led są estetyczne

taśmy led Możemy na przykład zdecydować się na oświetlenie punktowe LED, które pozwoli na podkreślenie konkretnej przestrzeni we wnętrzu. Jeśli zastosujemy takie oświetlenie przy obrazie wiszącym na ścianie, wówczas zwrócimy na niego uwagę osób przychodzących do pomieszczenia. Możemy też w ten sposób podkreślić, że ważny w danym wnętrzu jest na przykład regał wypełniony książkami po brzegi. Inną propozycją jest zastosowanie taśm LED. Takie dekoracyjne taśmy LED od producenta to doskonały wybór ze względu na walory estetyczne, ale też trwałość tego typu wyrobów. Na przykład możemy zdecydować się na taśmy podwójne, specjalnie wzmocnione, które charakteryzują się możliwością prostego montażu poprzez przylepienie do paneli LED. Diody w takich taśmach mogą mieć różną barwę, warto więc zwracać na to uwagę przy zakupie, abyśmy się nie zdziwili. W ofertach dostępne są bowiem diody nie tylko białe ciepłe, dzienne oraz białe zimne, ale także czerwone, zielone, żółte oraz niebieskie.

taśmy led Bardzo ważne przy zakupie taśmy LED jest także dobranie odpowiedniego zasilacza – powinien on posiadać dostosowaną do taśmy moc, aby udało się to określić, wystarczy pomnożyć ilość metrów taśmy, które chcemy podłączyć razy pobór prądu taśmy LED na metr bieżący. Brzmi to skomplikowanie, jednak znaczy to jedynie tyle, że jeśli producent zaznaczył, że dana taśma pobiera 14,4W na metr, a my zamierzamy użyć 10 metrów takiej taśmy, wówczas w wyniku mnożenia uzyskamy 144, a więc zasilacz powinien posiadać moc 144 W, chociaż niektórzy producenci przekonują, że najlepiej wybrać 10% więcej mocy, aby zawsze mieć w zapasie rezerwę. Bardzo ważne jest także odpowiednie podpięcie takiej taśmy, w przypadku taśmy dłuższej niż 5 metrów, poleca się montować zasilacz w połowie odcinka. W ten sposób cała taśma będzie świecić tak samo mocno w każdym miejscu. Oprócz zasilacza potrzebny jest oczywiście także sterownik do taśmy.

I tutaj w sklepach z oświetleniem z pewnością doradcy podzielą się z nami wartościowymi wskazówkami, które pomogą nam w dokonaniu najlepszego wyboru. Posiadając taki komplet elementów oraz odpowiednie panele LED, można przystąpić do montażu systemu oświetlenia. Efekt z pewnością będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.