szalunki - wynajem krótkoterminowy

Opłacalny wynajem szalunków

Ogólny rozwój naszego kraju znacznie wzrósł w ostatnich latach, a to w dużej mierze odbiło się na branży budowlanej, która jest jednym z największych sektorów zatrudnienia. Z roku na rok wznosi się coraz więcej budynków wszelkiego rodzaju, gdzie coraz częściej są to obiekty typowo usługowe, które charakteryzują się bardzo obszerną przestrzenią użytkową.

Zalety wynajmowania szalunków

szalunki - wynajem krótkoterminowyWykonanie takiej konstrukcji jest wymagające, dlatego też należy skorzystać ze specjalistycznego sprzętu. Szalunki są jednym z rozwiązań, bez których budynek na taką skalę nie powstanie. Są one wykorzystywane głównie podczas prac ziemnych wykonywanych przed rozpoczęciem konstrukcji właściwego budynku. Prace ziemne to czynności wysokiej wagi, których prawidłowe wykonanie gwarantuje solidność końcowej konstrukcji. Szalunki to konstrukcja wykorzystywana głównie do utrzymywania struktury wykopów i zapobieganiu ich zasypaniu. W takich miejscach najczęściej wylewa się fundamenty, które są podstawową jednostką konstrukcyjną każdego, nowoczesnego budynku. Szalunki umożliwiają skuteczne wykonanie prac przygotowujących teren pod ich wykonanie. Do tego celu umieszcza się ich dużą ilość, która umożliwi pokrycie całej, wykopanej przestrzeni. Przede wszystkim taki obiekt znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracownika, który w nim funkcjonuje.

szalunki - wynajem krótkoterminowyWykopy stwarzają dużo zagrożeń, przede wszystkim ryzyko zasypania, czy uderzeń większymi kamieniami. Właśnie dlatego wykorzystuje się szalunki – wynajem krótkoterminowy jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Elementy te najczęściej wykonane są z materiałów ciężkich i solidnych, dlatego też cechuje je duża waga oraz rozmiary. Wykonuje się je z solidnego drewna oraz elementów metalowych, często także z połączenia obu. Dlatego też są one dość skomplikowane w składowaniu oraz transporcie. Ze względu na te czynniki, mało która firma budowlana posiada takie elementy na swoim posiadaniu. Wynajem jest znacznie częściej wykorzystywaną usługą, głównie ze względu na wygodę takiego rozwiązania. Firma świadcząca wynajem najczęściej dostarcza takie szalunki bezpośrednio na miejsce wykonywania prac, a po ich zakończeniu odbiera ja. Eliminuje to konieczność ich transportowania, co może wiązać się ze znacznym zredukowaniem kosztów.

Dodatkowo nie trzeba ich właściwie konserwować, gdyż tym także zajmie się firma wynajmująca szalunki. Często wymagane są do tego odpowiednie chemikalia zabezpieczające materiały z których są wykonane, oraz sporo pracy aby je oczyścić. Opłata z wynajem zależnie od umowy może pokrywać z góry cały okres wynajmu, może być też dzienna. Z reguły jednak jest to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne.