konstrukcja z betonu

Obrzeża betonowe – niezbędnik wokół Twojego domu

Wszelkie powierzchnie betonowe, wykonane zarówno z kostki, jak i z płyty, muszą posiadać solidnie wykonane obrzeża, czyli wykończenia krawędzi dzielące te powierzchnie od reszty terenu, na przykład ogrodu. Wzmacniają nawierzchnię i przeciwdziałają rozsuwaniu się jej elementów, sprawiając, że jest zwarta i stabilna.

Obrzeża betonowe do każdej posesji

betonPalisady betonowe odznaczają się wysoką trwałością i odpornością na korozję. Są układane rzędem jedna obok drugiej. Nie ma między nimi szczelin, więc nie przepuszczają trawy rosnącej po stronie ogrodu. Właściwe zadbanie o kwestie estetyczne zagwarantuje, że obrzeże będzie wspaniale dekorowało posesję. Na rynku dostępnych jest tak dużo wariantów kolorystycznych tego typu elementów, że bez problemu dobierzemy właściwy, który będzie idealnie współgrał z chodnikiem, podjazdem czy ścieżką. Projektując posesję naszego domu, należy koniecznie pamiętać, że obrzeże wymagane jest szczególnie w sytuacji, gdy po nawierzchni poruszać się będą pojazdy kołowe. Ich budowa będzie więc wymagana w podjazdach, wjazdach na posesję czy miejscach przeznaczonych na parkowanie. Powierzchnie betonowe, w których przewidziany jest ruch kołowy, wymagają stabilizujących obrzeży, które zapobiegną odkształcaniu i rozsuwaniu elementów. To oczywiście jeden z wielu przykładów zastosowania obrzeży. Umożliwiają one również wydzielenie bezpiecznej strefy na miejsce do ogniska czy szczelne otoczenie oczka wodnego w ogrodzie.

konstrukcja z betonuStosunkowo niedrogim kosztem możemy więc urozmaicić naszą posesję rozmaitymi kolorystycznie elementami betonowymi, które z jednej strony są praktyczne i w niektórych wypadkach wymagane, a z drugiej przełamią monotonię i ożywią nasz ogród. To klasyczne i powszechne rozwiązanie stosowane przez wszystkich mieszkańców domów jednorodzinnych, więc bez trudu znajdziemy w większości marketów budowlanych elementy przeznaczone do takiej zabudowy, jak obrzeża betonowe Łódź, Poznań, Bydgoszcz czy Toruń to przykłady większych ośrodków miejskich w Polsce, w których znajdziemy dobrze wyposażone punkty usługowe tego typu. Palisady betonowe to absolutny niezbędnik w każdym ogrodzie. Ułatwia sensowne zaprojektowanie przestrzeni i oddzielenie konkretnych punktów na posesji.

Właściwe zaplanowanie terenu to funkcjonalność i ekonomia na lata. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią, obrzeża umożliwią nam precyzyjny jej podział tak, abyśmy mieli wystarczająco dużo miejsca na poruszanie się samochodem i jednocześnie mogli wygospodarować trochę przestrzeni na grządki nieopodal podjazdu. Palisady subtelnie oddzielą tereny betonowe od zielonych, określając jasną i przejrzystą granicę.