Każdy właściciel sklepu zdaje sobie sprawę z tego, że samo posiadanie dobrej jakości towaru to jeszcze nie wszystko, żeby odnieść sukces. Produkty muszą być także odpowiednio wyeksponowane. Co z tego, że chleb będzie chrupiący i świeży, skoro będzie leżał na brudnym regale? Co z tego, że będziemy mieli luksusowy, markowy alkohol, skoro będzie on upchnięty gdzieś nisko na półkach?
Posiadanie dobrego wyposażenia ma ogromne znaczenie
Warto się zatem zastanowić jak powinno wyglądać kompleksowe wyposażenie sklepu z pieczywem, alkoholem, czy warzywami. Bez względu na rodzaj sklepu regały i stojaki powinny być solidne, trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiału. Na nich ustawia się różnego typu towary, czasem bardzo ciężkie, czy mające ostre krawędzie. Półki nie mogą się uginać pod ciężarem produktów, ani łatwo się rysować. Tanie, kiepskiej jakości szafki szybko zaczną niszczeń – mogą pękać, odbarwiać się, okleina często odchodzi. Wtedy sklep wygląda na zaniedbany, stary, a produkty nie są należycie wyeksponowane. Druga kwestia to dopasowanie wysokości, szerokości, głębokości mebli. W przypadku ekspozycji kosmetyków, czy książek szafki nie muszą być wysokie, czy bardzo głębokie. Jednak jeśli chcemy na półkach ustawić kilka dużych słoików z przetworami, czy też puszki z farbą to zdecydowanie trzeba pomyśleć o meblach w większych rozmiarach.
Każdy produkt powinien być dobrze widoczny, ustawiony frontem/etykietą na zewnątrz, tak by każdy klient mógł z łatwością go odszukać wśród innych. Duże znaczenie ma także estetyka sklepu. Wielu sprzedawców wybiera klasyczne białe regały, ponieważ są najbardziej uniwersalne. Bez względu, na jakiego to koloru będzie podłoga, czy ściany to całość będzie dobrze się prezentowała. Jeśli jednak sprzedajemy towary luksusowe to warto jest zainwestować w szafki z półkami szklanymi, czy regały z ciemnego drewna – na pewno stworzą one niesamowity klimat we wnętrz. Meble sklepowe powinny być też łatwe do wyczyszczenia. Coś zawsze może się wylać, wysypać. Materiał na meble nie może chłonąć wilgoci, być porowaty, czy podatny na odbarwienia. Sprawdzi się tu klasyczna sklejka, zaimpregnowane drewno, stal, czy szkło hartowane.
Podsumowując, najlepsze szafki do sklepu powinny być solidne, łatwe w czyszczeniu, mieć odpowiedni rozmiar oraz kolor. Dobrze jest takie wyposażenie zamawiać bezpośrednio u producenta, dzięki czemu można kupić meble na wymiar, dopasowane specjalnie do naszej firmy; również cenowo zakupy wyjdą taniej niż przy kupowaniu mebli w salonie.