sufit

Montaż i zastosowanie sufitów podwieszanych

Nowoczesne wnętrza, w których dąży się do minimalizmu i braku przesycenia, są coraz bardziej popularne wśród dekoratorów przestrzeni oraz prywatnych inwestorów. Nie ma w tym nic dziwnego – człowiek bardzo dobrze czuje się w przestrzeniach, w których panuje ład i harmonia. Coraz mniej dziwi zastosowanie nowoczesnych materiałów, wśród których coraz bardziej ugruntowaną pozycję mają sufity wykonane z PCV.

Funkcjonalność sufitu podwieszanego?

sufitDlaczego są tak bardzo popularne i w jaki sposób przebiega proces montażu tego rodzaju rozwiązania? Na samym początku drogi związanej z umieszczeniem na swoim suficie nowoczesnej folii PCV, należy znaleźć przedsiębiorstwo, które oferuje tego rodzaju system. Nie jest to trudne, a dzięki różnorodności wyboru bez problemu każdy znajdzie tam idealne dla siebie rozwiązanie. Można zdecydować się na tworzywo jednokolorowe, łączyć kilka barw lub wykonać sufit na zamówienie wykonując na nim unikalną grafikę – wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni i możliwości finansowych inwestora. Prace związane z montażem powinny rozpocząć się od wytyczenia poziomu powstającej konstrukcji. Aby cały proces montażu przebiegał sprawnie, a materiał idealnie dopasowywał się do stelażu, pomieszczenie powinno być odpowiednio wygrzane – nie chodzi tutaj o uzyskanie bardzo wysokich temperatur, jednak umiarkowane ciepło bardzo korzystnie wpływa na elastyczne tworzywo.

sufitPo nagrzaniu pomieszczenia i wyznaczeniu poziomu konstrukcji podwieszanej, na skrajach pomieszczenia montuje się specjalne łączniki aluminiowe, których zadaniem jest odpowiednie podtrzymanie całej konstrukcji. Ostatnim etapem jest napinanie folii. Ta czynność należy do tych najbardziej odpowiedzialnych i wymagających, ponieważ tworzywo można łatwo przebić lub uszkodzić w inny sposób. Właśnie dlatego powinno się bardzo ostrożnie podchodzić do montażu tak delikatnego systemu, jak sufity napinane – cennik określający zakup materiałów nie jest bowiem niewielki, a czas wykonania nowych powłok może znacznie opóźnić prace, szczególnie jeśli inwestor zdecydował się na wykonanie konstrukcji z indywidualną grafiką.

Sufity podwieszane, ze względu na ich charakter, można stosować w bardzo wielu miejscach. Bardzo popularne jest montowanie tego rodzaju rozwiązań w biurach oraz hotelach, ponieważ technologia pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów wizualnych. Dodatkowo nad sufitem można z łatwością ukryć przebiegające przez pomieszczenie przewody od klimatyzacji oraz kable elektryczne, co również jest bardzo korzystne w dużych przestrzeniach.