Meble kuchenne

Meble kuchenne na zamówienie – z czym trzeba się liczyć

Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób urządzając kuchnie decyduje się na wybór mebli robionych na zamówienie. Należy się jednak liczyć z tym, że specyfika powstawania takich mebli znacząco się różni od tego z czym mamy do czynienia w przypadku gotowych mebli. Z czym zatem powinniśmy się tu liczyć?

Najważniejsze kwestie przy zamawianiu mebli

Meble kuchennePo pierwsze meble kuchenne na zamówienie powstają na podstawie pomiarów. Dlatego konieczne jest umówienie się z przedstawicielem firmy, zajmującej się wykonywaniem takich mebli na spotkanie, w trakcie którego zbierze on wszystkie potrzebne wymiary z pomieszczenia. Dokładny pomiar to pewność, że wszystkie elementy będą dobrze dopasowane i że żaden centymetr wolnego miejsca się nie zmarnuje. Jednocześnie, taki pomiar to pewna niedogodność, ponieważ trzeba wygospodarować czas na takie spotkanie, który będzie do zaakceptowania dla obydwu stron. Dodatkowo ten element produkcji mebli wpływa także, w niewielkim stopniu, na wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Kolejnym elementem powstawania mebli kuchennych na zamówienie jest przygotowywanie projektu. Na tym etapie konieczne jest dokonanie dokładnej oceny potrzeb klienta. Rozwiązania dobierane są indywidualnie pod kątem tego, czy ma to być kuchnia dla osoby samotnej czy rodziny. Elementy rozplanowywane są tu z uwzględnieniem zasad ergonomii, tak by poruszanie się po kuchni było wygodne i bezproblemowe. Często np. się tu zdarza, że klienci nie zdając sobie sprawy z ergonomii chcą zmniejszyć przestrzeń między wyspą a szafkami.

Meble kuchenneI choć na etapie tworzenia projektu powinniśmy mówić o wszystkich swoich wątpliwościach i pomysłach, to jednak w kwestiach technicznych warto zdać się na doświadczenie profesjonalistów i skorzystać z ich rad. Projekt musi także uwzględniać rozmieszczenie sprzętu AGD, dlatego klient już w chwili zamawiania kuchni powinien wiedzieć jakiego rodzaju sprzęt będzie potrzebował i jakie chce mieć jego rozmieszczenie. Na koniec dobór odpowiednich kolorów oraz oświetlenia. Następnym elementem z jakim się spotkamy decydując się na kuchnie na zamówienie jest wizualizacja. Jest ona o tyle konieczna, że w przypadku mebli na wymiar tak naprawdę nie wiemy, jak założenia z projektu będą się sprawdzać w rzeczywiści i tym samym czy są one rzeczywiście tym czego szukamy. Najlepiej sprawdzają się tutaj zatem fotorealistyczne wizualizacje, ponieważ w najbardziej wiarygodny sposób oddają one założenia projektu i końcowy wygląd mebli robionych na zamówienie.

Co ważne dla klienta meble na wymiar dostarczane i montowane są u zamawiającego w cenie zamówienie i zawsze opatrzone są serwisem gwarancyjnym, dzięki czemu każdy problem z takimi meblami można szybko i bezproblemowo rozwiązać.