lakiernia proszkowa

Lakierowanie proszkowe najwyższej jakości

W północnej części Polski jest bardzo wiele lakierni proszkowych. Obsługują one praktycznie wszystkie firmy, które zajmują się wytwarzaniem elementów ze stopów żelaza i aluminium. Czym powinna cechować się idealna malarnia i jakimi czynnikami powinniśmy kierować się podczas wyboru firmy, której zlecamy usługę?

Lakiernia najwyżej klasy

lakiernia proszkowaPrzecież ceny są bardzo porównywalne i niestety nie zawsze są adekwatne do jakości wykonania. Powinniśmy więc zagłębić się w szczegóły dotyczące samego procesu tworzenia powłok. Wyznacznikiem jakości firmy jest to, jakiej jakości usługi oferuje. W tym przypadku najlepiej jest znaleźć kogoś, kto już korzystał z usług danego przedsiębiorstwa i po prostu poznać jego opinię. Nie zawsze mamy taką możliwość, ponieważ nie wszystkie tematy są poruszane na forach internetowych. Możemy jednak na stronach producenta znaleźć informacje ogólne na temat tego, jaki sprzęt jest wykorzystywany podczas procesu malowania. To może dać nam już jakiś obraz tego, czy dane powłoki będą posiadały odpowiednią jakość. Aby wiedzieć na jakie parametry zwracać uwagę, to powinniśmy chociaż ogólnie zdawać sobie sprawę na czym polega proces malowania proszkowego. Oczyszczony element jest wstawiany do komory lakierniczej, w której specjalne pistolety natryskowe pompują proszek.

lakiernia proszkowaCząstki farby są naelektryzowane, dlatego osadzają się na metalowym elemencie nie posiadającym żadnego ładunku. Następnie wyrób trafia do pieca polimeryzacyjnego, w którym wyroby są podgrzane, a powłoka ulega utwardzeniu. Najlepsza lakiernia proszkowa w Kujawsko-Pomorskim to ta, w która posiada najwyższej jakości piec do wypalania. To właśnie ten element decyduje o jakości powłoki oraz o tym, jakie ostatecznie parametry uzyskuje. Nawet najlepsze farby nie spełnią swojego zadania, jeżeli proces utwardzania nie będzie przebiegał prawidłowo. Zarówno nagrzewanie elementów, jak i ich wychładzanie ma ogromny wpływ na jakość emulsji. Jeżeli nawet piec ma odpowiednią moc, a polimeryzacja nastąpi prawidłowo, to niekontrolowane stygnięcie może spowodować osłabienie powłoki malarskiej i spadek jej wytrzymałości. Przed wyborem spośród tak wielu firm, warto zamówić malowanie partii testowej. Nawet wysłanie dwudziestu elementów do lakierni proszkowej pozwoli nam na poznanie praktyk danej firmy.

Odpowiednie wybranie firmy ma ogromne znaczenie, ponieważ zamawiając duże partie chcemy negocjować ceny. Wypracowanie niższej ceny wiąże się z podpisaniem kontraktów długoterminowych, których rozwiązanie nie jest proste. Nawet, jeżeli detale nie będą spełniały naszych wymagań możemy je reklamować, jednak opóźni to realizację naszych zleceń.