drzwi stalowe

Kiedy warto zainteresować się stalowymi drzwiami?

Wybór odpowiednich drzwi, szczególnie do budynków użytkowych, jest niezwykle ważny ze względu na zapewniany przez nie poziom bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne w budynkach użyteczności publicznej, fabrykach czy magazynach powinny być wykonane ze stali. To materiał, który zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i jest trudny do sforsowania przez włamywaczy.

Dlaczego warto wybrać takie drzwi?

drzwi stalowe Wykonane ze stali drzwi mogą być też wykorzystywane w miejscach, w których potrzebna jest wysoka estetyka. Stal to uniwersalny materiał, który pozwala na stworzenie różnych drzwi. Drzwiami wykonanymi ze stali warto się zainteresować w obiektach, które wymagają wysokiego poziomu ochrony. Są to przede wszystkim takie miejsca, jak magazyny, sklepy i fabryki, w których znajduje się mienie wysokiej wartości. Także drzwi wejściowe do domów mogą być wykonane ze stali. Podczas montażu należy odpowiednio wyprofilować ościeżnicę. Drzwi ze stali są ciężkie i wymagają więcej wysiłku podczas montażu, ale później odpłacają się większym bezpieczeństwem. Wewnątrz drzwi powinien znajdować się materiał, który zapewnia dobrą izolację termiczną i akustyczną – jest to szczególnie istotne w budynkach mieszkalnych.

drzwi staloweNad stalowymi drzwiami wejściowymi powinien zostać zamontowany daszek, który będzie chronił je przed działaniem promieni UV. Trwałe i bezpieczne drzwi stalowe w dolnośląskim można kupić prosto od producenta lub zamówić w hurtowni. Do malowania stali wykorzystuje się farbę proszkową, która tworzy cienką powłokę lakierniczą. Do budynku mieszkalnego można wybrać stalowe drzwi, które wyglądem imitują drewno lub posiadają szklaną wstawkę. W celu ochrony przed włamaniem w drzwiach muszą znajdować się zamki – przekręcenie klucza może uruchamiać nawet kilka bolców jednocześnie. Ościeżnica musi być dopasowana do konkretnego rodzaju drzwi oraz zamka. Przed zakupem stalowych drzwi warto sprawdzić, jaki jest ich współczynnik przenikania ciepła. Duże znaczenie ma także dopasowanie uszczelek oraz progu, co wpływa na komfort.

Wybierając stalowe drzwi do obiektów przemysłowych, nie trzeba tak bardzo przejmować się ich wyglądem. Warto zwrócić uwagę na grubość skrzydła, rodzaj i liczbę zamków oraz cenę. W sytuacji, w której w obiekcie musi znaleźć się wiele par drzwi, ich cena może wpłynąć na koszt realizacji całej inwestycji. Przeszklenie w zewnętrznych drzwiach stalowych jest wykonywane z hartowanego szkła. Drzwi mogą być gładkie lub posiadać przetłoczenia. W obiektach przemysłowych mogą być potrzebne szersze skrzydła.