Jakie szkło dekoracyjne wybrać do kuchni?

Jaką mamy możliwość wśród materiałów do zamontowania na ścianie zamiast glazury? Urządzając nasze kuchnie i łazienki chcielibyśmy, aby były one jak najbardziej oryginalne i wyjątkowe, mamy duże pole do popisu. Taką wyjątkową dekoracje wnętrza można osiągnąć poprzez zastosowanie różnych materiałów, z których jednym z najciekawszych jest szkło laminowane.

Co to jest szkło laminowane?

szkło w kuchniSzkło takie składa się minimum z dwóch warstw szkła przedzielonych warstwą folii, każda z nich może mieć grubość od 2 do 10 mm. Maksymalnie jednak tafla szkła nie może mieć wymiarów większych niż 2800 x 2200 mm. Szkło laminowane to szczególnie wdzięczny materiał dekoracyjny. Na folii znajdującej się pomiędzy taflami szkła możemy umieścić praktycznie każdy wzór, może to być nawet dowolne zdjęcie, grafika, materiał. To właśnie dlatego nasza kuchnia lub łazienka nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Choć mamy wiele możliwości stylistycznego wykorzystania szkła laminowanego, jednak należy także pamiętać o jego praktycznych właściwościach. Szkło dekoracyjne można zahartować, dzięki czemu uzyskuje ono niezwykłą wytrzymałość, jego konstrukcja pozwala na wiercenie w nim dowolnym otworów. Robi się to jednak przed zahartowaniem, ponieważ po całym procesie nie mamy możliwości wiercenia w szkle laminowanym. Dzięki tej nowatorskiej technologii produkcji, polegającej na laminowaniu tafli szkła dwiema lub trzema warstwami folii, wszystkie produkty cechują się wysoką wytrzymałością, a w razie uszkodzenia czy pęknięcia, odłamki trzymają się na foliach. Wybierając szkło do kuchni czy łazienki musimy mieć więc całkowitą pewność, że szkło pozostanie stabilne nawet po rozbiciu, chroniąc nas tym samym przed urazami i skaleczeniami. Cały proces laminowania paneli szklanych robi się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, zapewniających trwałe i stabilne przyleganie wszystkich warstw folii do szklanych tafli.

Mówiąc o szkle laminowanym z grafiką mamy na myśli, że jedna z warstw folii pełni również funkcje nośnika wydruku. Szkło do kuchni jest bezpieczne, jest także trwałe i odporne na działanie większości kwasów, zasad oraz rozpuszczalników. Szkło laminowane jest modnym materiałem do zastosowania we wnętrzach, który może nadać im lekką i elegancką atmosferę.