charnwood

Jakie piły znajdziemy w ofertach producentów?

Piły są podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi w obróbce drewna, często też innych materiałów. Nic dziwnego, za ich pomocą można szybko ciąć. Jednak obecnie wybór pił na rynku jest naprawdę szeroki i może nam być ciężko zdecydować się na najlepsze rozwiązanie, dopasowane idealnie do naszych potrzeb.

Piły charnwood są polecane

charnwoodNa szczęście kierując się wskazówkami profesjonalistów, uda nam się dobrać właściwe narzędzie. Jeżeli mamy własny przydomowy warsztat, wówczas możemy pozwolić sobie na narzędzia i urządzenia najlepszej jakości. Dobrym wyborem są na przykład stołowe piły Charnwood. Producent zapewnia, że są to piły najwyższej klasy, które charakteryzują się długą żywotnością oraz bardzo dobrą wytrzymałością. Idealnie sprawdzają się zarówno w przypadku profesjonalnych zastosowań, jak i amatorskich – to dobry wybór do prac gospodarczych w domu, jak i do majsterkowania. Są to piły tarczowe – ukośnice, piły ramieniowe oraz wahadłowe. Są idealne do cięcia drewna, ale też tworzyw sztucznych oraz metali. Piły tego typu radzą sobie z materiałami o różnej twardości oraz grubości – oczywiście zależy to od mocy napędu oraz od rodzaju zastosowanej tarczy. Oczywistym jest, że im silnik ma większą moc, tym lepiej poradzi sobie nawet z tymi materiałami, których twardość byłaby zatrważająca dla zwykłej piły.

charnwoodDobry silnik sprawia, że piła stołowa pracuje bez zatrzymania się, całkowicie płynnie. Ale oprócz pił stołowych mamy też szeroki wybór pił mobilnych – zarówno ręcznych, jak i elektrycznych. Jeśli chodzi o piły elektryczne, są to urządzenia, które charakteryzuje naprawdę prosta obsługa, ponadto nie ma ograniczeń co do ich stosowania (byle był dostęp do prądu) – możemy z nich korzystać zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie. Charakteryzują się niezbyt dobrą mocą, ale za to są lekkie oraz poręczne. Sprawdzają się jedynie w amatorskich pracach. Alternatywą dla nich są piły spalinowe, które napędzane są przez benzynę. To idealny wybór do cięcia drewna, którego średnica przekracza 30 centymetrów, a także do innych twardych materiałów. Producenci chwalą ich dużą moc użyteczność, trwałość oraz solidność wykonania. Wadą jest jednak to, że wywołują dużo hałasu – szacuje się, że jest to od 110 do nawet 116 decybeli.

Ponadto niezadowoleni z takiego wyboru będą ci, którzy troszczą się o środowisko – piły tego typu oczywiście emitują spaliny, dlatego nie mają dobrego wpływu na otoczenie. Pojawia się też konieczność regularnego serwisowania. Jak widać, wybór pił jest naprawdę szeroki, a każda posiada zarówno zalety, jak i wady. Z pewnością uda nam się dobrać coś idealnego do naszych potrzeb.