Kompresor

Jakie kompresory oferują nam producenci?

Niektóre przedsiębiorstwa, w zależności od branży, nie obędą się bez sprężonego powietrza. Mowa tu na przykład o lakierniach samochodowych, które wykorzystują między innymi pneumatyczne pistolety do piaskowania. Również w warsztatach używa się sprężonego powietrza – chociażby do pompowania kół.

Kompresory w ofertach producentów

KompresorDlatego też z pewnością właściciele lakierni czy warsztatów nie raz szukali najbardziej wydajnych kompresorów, które najlepiej sprawdzą się w ich przypadku. Na rynku znajdują się wyroby wielu producentów – któremu więc zaufać? Czym kierować się przy wyborze? Nie ma jednej odpowiedzi na te pytania, warto po prostu przed podjęciem decyzji zapoznać się dokładnie z ofertą każdego z producentów i wybrać to urządzenie, którego cena jest adekwatna do jakości. Na przykład, wybierając Gudepol – kompresory z pewnością będą wyróżniać się na tle innych. To dlatego, że firma ta istnieje od 1990 roku. 26 lat doświadczenia w branży pneumatyki sprawiło, że producent mógł wprowadzić w życie najlepsze i najbardziej wydajne rozwiązania. Z jakimi kompresorami od tego producenta mamy więc do czynienia? Przede wszystkim mowa jest tu o sprężarkach tłokowych oraz śrubowych. Pierwsze z nich występują w różnych wersjach – mogą to być sprężarki tłokowe z napędem bezpośrednim lub kompresory, które posiadają napęd pasowy – jedno- lub dwustopniowy.

KompresorProducent proponuje też specjalne sprężarki tłokowe do zastosowań przemysłowych, które charakteryzują się o wiele większą pojemnością zbiornika oraz lepszą wydajnością. Z kolei jeśli chodzi o sprężarki śrubowe – tutaj proponuje się urządzenie olejowe oraz bezolejowe. Warto jednak pamiętać, że oprócz kompresora wpływ na jakość powietrza będzie miała stacja uzdatniania – dlatego producent oferuje też niezbędny osprzęt do poprawiania parametrów sprężanego powietrza – to przede wszystkim filtry, osuszacze adsorpcyjne oraz ziębnicze, a także separatory woda-olej. Są one kompatybilne zarówno ze sprężarkami tłokowymi, jak i śrubowymi. Jeżeli szukamy kompresora kompaktowego, o zwartej budowie, dobrym rozwiązaniem będzie wspomniana sprężarka tłokowa z napędem bezpośrednim, której konstrukcja opiera się na dokładnym połączeniu silnika z agregatem sprężarkowym. Jeśli mamy mało miejsca w pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem będzie także kompresor pionowy z napędem pasowym. Dostępny jest on w wersjach od 200 do 270 litrów.

Gdybyśmy mieli analizować po kolei każdy model kompresora, który proponuje nam Gudepol, z pewnością zajęłoby to sporo miejsca – warto więc po prostu skontaktować się z dystrybutorem producenta i spytać, jakie modele o konkretnej pojemności nam proponuje.