wykorzystanie osuszaczy

Jaki osuszacz warto wynająć?

Poziom wilgoci w powietrzu ma wpływ na to, jak szybko schną materiały budowlane. Wykorzystując specjalistyczny sprzęt, można skutecznie osuszyć powietrze, dzięki czemu czas schnięcia ścian znacznie się skróci. Osuszacze dzieli się na różne rodzaje i warto wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni w danym przypadku. Osuszacze można stosować po podtopieniu budynku w wyniku intensywnych opadów lub po degradacji źle wykonanej izolacji fundamentów.

Do czego jeszcze się przydadzą?

wynajem osuszaczy w wołominieTakże nieszczelny dach może okazać się źródłem wilgoci. Wybierając osuszacz na budowę, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Wydajność osuszania podaje się w litrach na dobę. Każde urządzenie posiada maksymalną kubaturę, do której jest zalecane. Większy przepływ powietrza pozwala uzyskać lepszą wydajność i radzić sobie z rozleglejszymi pomieszczeniami. Dla opłacalności inwestycji warto wybrać osuszacz, który nie będzie pobierał nadmiernie dużo energii elektrycznej. Urządzenia adsorpcyjne cechują się mniejszym poborem prądu od kondensacyjnych. Na wydajność osuszania wpływa między innymi poziom zawilgocenia oraz zewnętrzne warunki atmosferyczne. Im cieplej jest na zewnątrz, tym łatwiej jest osuszyć pomieszczenie. Na komfort pracy na placu budowy wpływał będzie też poziom emitowanego przez osuszacz hałasu. Warto wykorzystać wynajem osuszaczy w Wołominie, gdy okazjonalnie ma się problem z wilgocią.

wykorzystanie osuszaczyOsuszacze zwykle posiadają możliwość regulacji trybów pracy, które można dopasować do poziomu wilgotności. Wymienniki ciepła posiadają systemy pozwalające na usuwanie szronu. W osuszaczach kondensacyjnych można spotkać się zwykle ze sprężarkami rotacyjnymi, które odpowiadają za sprawną pracę urządzenia. Chociaż osuszacze mogą być ciężkie – urządzenie o wydajności 56 litrów na dobę waży 45 kilogramów – posiadają kółka oraz uchwyty pozwalające na ich wygodne przemieszczanie. Ułożenie osuszaczy w pomieszczeniu powinno zmieniać się wraz z usuwaniem wilgoci z kolejnych fragmentów ścian. Zastosowanie osuszaczy jest szerokie i nie ogranicza się wyłącznie do budownictwa. Okresowe stosowanie osuszaczy ma miejsce także w magazynach, archiwach i przechowalniach, w których wilgoć może negatywnie wpływać na składowane towary.

W sytuacji, gdy chce się okazjonalnie usunąć wilgoć po zalaniu, warto wynająć osuszacz, co nawet przy długim okresie najmu będzie korzystniejsze cenowo. W Wołominie można wynająć osuszacz w jednej z lokalnych wypożyczalni sprzętu budowlanego lub od firmy budowlanej, która posiada takie urządzenia, ale obecnie ich nie używa.