Garderoba

Jak wybudować dużą i funkcjonalną garderobę?

Funkcjonalna i wygodna garderoba to marzenie praktycznie każdej kobiety, zresztą nie tylko kobiety. Jest to bowiem rozwiązanie, które ułatwia na znacząco codzienne czynności związane z szykowaniem się, a także i ułatwia utrzymanie porządku w domu czy mieszkaniu.

Projektowanie garderoby

GarderobaWiele osób sądzi jednak, że przy ich warunkach mieszkaniowych nie są one w stanie pozwolić sobie na garderobę. Nic bardziej mylnego. Warto zatem wiedzieć jak wybudować funkcjonalną garderobę na dużym, jak i małym metrażu. Jeśli chodzi o duży dom to możliwości mamy tu naprawdę sporo, najbardziej optymalne wydaje się tu być przeznaczenie całego pomieszczenia na taką garderobę. Wówczas z łatwością można stworzyć pełnoprawną garderobę, która pomieści wszystkie rzeczy, Pamiętajmy jednak o tym by wszystkie jej elementy zostały właściwie rozplanowane, bowiem nawet dysponując dużą przestrzenią źle rozplanowując układ wszystkich elementów możemy nie wykorzystać w pełni jej potencjału. Dlatego do projektu warto zatrudnić jakąś firmę. Ofert typu duże garderoby z Krakowa, Warszawy itd nie brakuje, dlatego ze znalezieniem wykonawcy nie powinno być większego problemu. Niemniej oferty bywają dość różne dlatego warto najpierw zapoznać się z kilkoma różnymi i obejrzeć przykładowe projektu. Jeśli natomiast jednak podejmujemy się wykonania garderoby we własnym zakresie warto przy jej tworzeniu skorzystać z jakiegoś programu projektowego, dzięki temu łatwiej będzie nam sprawdzić to jak nasze pomysły się sprawdzają i czy wszystko zostało optymalnie rozplanowane.

GarderobaCo jednak, jeśli metraż jest mały i nie możemy pozwolić sobie na przeznaczenie całego pokoju na garderobę? Tutaj dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zabudowy. Na ten cel można przeznaczyć jakąś wnękę, czy też jedną ścianę w pokoju. Wykonując zabudowę np. od linii drzwi do okna, gdzie zabudowa ma powiedzmy głębokość 60 cm. uzyskujemy coś na kształt garderoby, a jednocześnie nadal mamy do dyspozycji przestrzeń pokojową, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Taka zabudowa, jako jedna ściana może mieć także ciekawe walory estetyczne, co pozytywnie wpływa na wygląd pomieszczenia. Należy jednak zaznaczyć, że by zabudowa była naprawdę funkcjonalna musi zostać wykonana na zamówienie. Dostępne bowiem na runku gotowe szafy zwykle nie mają odpowiednich wymiarów lub też ich wyposażenie w systemu przechowywania nie spełnia w pełni oczekiwań domowników.

Dodatkowo projekt szafy do zabudowy na zamówienie może mieć dowolny wygląd, dzięki czemu nasza mini garderoba, nie tylko nie będzie się rzucać w oczy, ale będzie stanowić ciekawy akcent dekoracyjny wnętrza.