pranie kanap

Jak przebiega pranie kanap?

Kanapa to zazwyczaj centralny mebel w pokoju dziennym. Może to być mała kanapa, jak i duży narożnik, mebel rozkładany z funkcją spania, jak i sofa przyozdobiona dekoracyjnymi poduszkami. Kanapa jest użytkowana codziennie przez domowników, w związku z tym pojawiają się na niej liczne zabrudzenia.

Pranie tapicerki meblowej

 pranie kanapNawet jeśli nie są to duże, ciemne, widoczne plamy, to codziennie na kanapie pozostają drobne, często niezauważalne na pierwszy rzut oka zabrudzenia. Po jakimś czasie orientujemy się, że kanapa nie ma już intensywnego koloru, tylko jest szarawa, matowa, nieatrakcyjna. Można ją nawet codziennie odkurzać, trzepać, czy czyścić, a jednak efektu jak nie było tak nie ma. Co wtedy trzeba zrobić? Jednym rozwiązaniem jest szybkie pranie kanap w Warszawie. Jak ono przebiega i co warto o nim wiedzieć? Na początku warto jest odsunąć od kanapy inne meble, można też zabezpieczyć podłogę, na przykład folią malarską. Dzięki temu na pewno nic nie zostanie przypadkowo zmoczone, a sprzątanie po praniu będzie szybkie. Następnie trzeba rozłożyć kanapę (jeśli jest taka opcja) i starannie ją odkurzyć, by zebrać okruszki, piasek i kurz z wierzchniej warstwy tapicerki.

 pranie kanapNastępnie przechodzi się do prania właściwego kanapy, najczęściej jest to metoda ekstrakcyjna. Wykorzystywana jest tutaj ciepła i zimna woda oraz specjalistyczne środki czyszczące. Dzięki temu kanapa jest dogłębnie, a nie jedynie powierzchownie wyczyszczona. Czas prania zależy od tego, jak bardzo jest ona brudna. Jeśli chodzi tylko o to, by pozbyć się codziennych zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu to pranie będzie błyskawiczne. Jeśli jednak na kanapie znajdują się trudne do usunięcia plamy z atramentu, jagód, czy wina to na pewno zajmie ono więcej czasu. Czasem poza standardowymi środkami do czyszczenia kanap trzeba użyć punktowo innych specyfików, o mocniejszym działaniu. Po praniu kanapa będzie schła od kilku do kilkunastu godzin. Zależy od tego z jakiego materiału jest ona wykonana, czy jest to zwykła tapicerka, czy np. gruba tkanina obiciowa. Po tym czasie kanapa nadaje się do normalnego użytkowania. Czyszczenie kanapy przydaje się wtedy, kiedy chcemy ją odświeżyć, sprawić, że będzie ładnie wyglądała, pachniała, nie miała plam.

Kanapa jako ważny mebel w każdym salonie powinna być zadbana, bo brzydka, nieatrakcyjna sofa na pewno sprawi, że całe wnętrze będzie wyglądało nieciekawie. Pranie ekstrakcyjne i wstępne odkurzanie sprawią, że każda kanapa może wyglądać tak dobrze, jakby dopiero co została sprzedana w salonie meblowym.