odbojnice przemysłowe

Gdzie wykorzystuje się słupowe odbojnice?

Hale przemysłowe to miejsca, w których szczególnie należy dbać o bezpieczeństwo. Wymagają też ergonomicznej organizacji przestrzeni. Na wielkich powierzchniach stoją najczęściej regały, a między nimi przemieszczają się wózki widłowe. Nic zatem dziwnego, że tego rodzaju obiekty wyposaża się w specjalne odbojnice, które zabezpieczają ściany oraz inne elementy wyposażenia przed uszkodzeniem.

Odbojnice są dwukolorowe

odbojnice przemysłoweW halach zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy wydają się być szczególnie istotne. Łatwo tam o wypadek jak również uszkodzenie czy nawet przewrócenie regałów z nierzadko bardzo drogim sprzętem lub produktami. By się przed tym uchronić, pracownicy muszą bardzo uważać. Czasem jednak ich koncentracja może być z różnych powodów zaburzona. W takich sytuacjach swoje zadania spełniają słupowe odbojnice przemysłowe. Pomalowane na kontrastowe kolory (najczęściej żółty i czarny) i wzbogacone o pasy odblaskowe są bardzo dobrze widoczne, co znacząco minimalizuje wjechanie wózkiem widłowym w regał lub ścianę. Stosuje się je zresztą nie tylko na halach produkcyjnych, ale też na parkingach, sortowniach, dokach i magazynach, a więc wszędzie tam, gdzie wyższe jest ryzyko wypadku w trakcie pracy. Odbojnice słupkowe są montowane nie tylko dlatego, że zabezpieczają wrażliwą infrastrukturę.

odbojnice przemysłoweZnajdują również zastosowanie w wygradzaniu ciągów pieszych czy innego rodzaju obszarów. Montuje się je również przy bramach wjazdowych, zwłaszcza w pobliże ich elektroniki. Występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. W przestrzeni publicznej, jak również fabrykach i na halach przemysłowych zastosowanie znajdują odbojnice słupowe. Montuje się je albo poprzez przykręcenie do posadzki, albo wbetonowanie. Z kolei w ochronie maszyn zastosowanie znajdują barierki techniczne mocowane do gruntu za pomocą kotew. Występują w wersji z poprzeczką lub bez poprzeczki. W halach spotyka się również często odbojnice narożne, które służą też do zabezpieczenia rur spustowych, systemów alarmowych oraz kabli. Szczególnym rodzajem odbojnic są te przeznaczone dla stacji benzynowych (ich rolą jest ochrona dystrybutora). Producenci odbojnic przemysłowych mają ich w swojej ofercie całe mnóstwo.

Produkowane są z solidnych materiałów stalowych. Maluje się je dobrej jakości farbami, które nie tracą swojej intensywności nawet po wielu latach użytkowania. Firmy do każdego zamówienia podchodzą indywidualnie i dają możliwość wyboru odpowiednio rodzaju odbojnicy, średnicy rury i wysokości. Możliwe jest też jej przemalowanie na kolor zgodny z oczekiwaniami klienta.

Więcej przeczytasz na: salvada.pl