spray do felg

Estetyczny wygląd auta

Pielęgnacja własnego samochodu jest dla wielu właścicieli prawdziwą przyjemnością – widok auta niezakurzonego, o błyszczącej karoserii bez żadnych smug, o czystych kołpakach – to cieszy ich oczy. Niektórzy właściciele idą o krok dalej i, aby wyróżniać się na drodze, decydują się na pomalowanie felg, które w ten sposób uzyskają naprawdę atrakcyjny wygląd.

Wyjątkowe felgi dzięki sprayowi

spray do felgProponowany przez producentów spray do felg maszyn to preparat szybkoschnący, który nadaje się zarówno do renowacji felg ze stali, jak i tych z aluminium. Posiada bardzo dobre własności kryjące – już jedna warstwa lakieru pozwala na uzyskanie trwałej i estetycznej powłoki. Spraye charakteryzują się odpornością na wodę, benzynę, jak i na warunki atmosferyczne. Wśród najczęściej wybieranych lakierów wymienia się te srebrne, stalowe oraz czarne. Przed aplikacją wybranego sprayu, należy jednak zastosować podkład akrylowy. Proponowane przez producentów podkłady to produkty jednokomponentowe, bezpieczne dla środowiska. Pozwalają one na wyrównanie powierzchni, w celu uzupełnienia ubytków. Krótki czas wysychania sprawia, że szybko można przejść do nakładania sprayu. Spray do felg to produkt pod ciśnieniem, dlatego przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem. Estetyczny efekt uzyskamy, gdy naniesiemy od dwóch do czterech warstw sprayu.

spray do felgNa sam koniec, warto jeszcze zastosować lakier bezbarwny, który jest niezbędny dla właściwego wykończenia powierzchni – dzięki niemu uzyskamy efekt bezbarwnego połysku lub matu. Producenci sprayów do felg w swojej ofercie bardzo często posiadają także specjalne środki ochrony karoserii. Produkty tego typu zabezpieczają auto przed zanieczyszczeniami tworzonymi przez benzynę, oleje czy sól drogową. Środki takie oparte są najczęściej na żywicach syntetycznych – pozwalają na stworzenie mocnej i elastycznej powłoki, odpornej nawet na uderzenia kamieni. Na taki środek można bez problemów położyć lakier akrylowy. Obok wspomnianych produktów, asortyment środków pielęgnacyjnych i konserwujących do pojazdów obejmuje także środki do konserwacji profili zamkniętych, lakiery kontrolne, lakiery strukturalne, środki do zabezpieczania podwozi, a także środki do usuwania powłok lakierniczych.

Bez wątpienia, stosując wybrane produkty, możemy zapewnić swojemu pojazdowi atrakcyjny wygląd – zadbane auto jest zawsze prestiżem dla właściciela, dlatego warto pamiętać nie tylko o regularnych wizytach na myjni samochodowej, ale także właśnie na konserwacji i pielęgnacji auta za pomocą wymienionych preparatów.