wnętrze mieszkania

Dlaczego warto wybierać produkty marki Barrisol?

Od pewnego momentu widać rosnąca popularność tak zwanych sufitów napinanych. Rozwiązanie to pozwala bowiem na stworzenie bardzo wyróżniających się wnętrz, co jest szczególnie ważne w przypadku na przykład obiektów użyteczności publicznej. Oczywiście, warto wybierać rozwiązania firm, które pozwalają na stworzenie takiego sufitu z najbardziej solidnych materiałów.

Sufity napinane

sufit w pomieszczeniu Wydaje się, że na jakość utworzonego sufitu napinanego zdecydowanie największy wpływ ma jakość użytej do jego stworzenia folii. Powinna być to folia wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, na przykład folia polimerowa, która dodatkowo została wzbogacona o tak zwaną pamięć strukturalną. Dzięki temu, będzie można ją rozpiąć na odpowiednich profilach, mocowanych zazwyczaj do ścian. Właśnie takie sufity napinane oferuje obecnie marka barrisol, która pozwala na stworzenie najbardziej niepowtarzalnie, oraz unikalnie się prezentujących powierzchni sufitów. Bogata gama wykorzystywanych przez tą właśnie markę materiałów powoduje, że dzięki produktom tej firmy można stworzyć praktycznie każdy, indywidualny projekt sufitu napinanego. Na przykład bardzo popularne stały się w ostatnim czasie projekty, które związane są z przestrzennymi formami 3D.

wnętrze mieszkania Bardzo ważne jest, że materiały wykorzystywane przez tą markę do stworzenia sufitów napinanych, pozbawione są wszelkich elementów, których stosowanie wiązałoby się z jakimś zagrożeniem. Są one więc odporne na reakcję z ogniem, ale także nie zawierają bardzo szkodliwych ftalanów, oraz metali ciężkich takich jak kadm, rtęć czy też arsen. Dzięki temu, są one w stu procentach nietoksyczne, i dodatkowo mogą podlegać recyklingowi. W szerokiej gamie produktów marki można znaleźć zarówno te klasyczne wersje sufitu napinanego, w których rozciąga się od ściany do ściany, na całej powierzchni pomieszczenia. Zazwyczaj takie rozwiązanie stosowane jest w miejscach, wymagających odświeżenia, bądź też zamaskowania okablowania lub instalacji znajdujących się na suficie właściwym. Ciekawą wersją takiego sufitu jest jednak ten podświetlany, w których możliwe jest stworzenie efektu przypominającego jednolitą powierzchnię, lub też taką złożoną z efektownych ram.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału, uzyskany efekt z pewnością nie będzie powodował niekorzystnego efektu cienia. Sufity napinane to rozwiązania, które wraz z biegiem czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, gdyż rozwiązanie to obecnie cenione jest przede wszystkim ze względu na jego różnorodność. Można w ten sposób osiągnąć efekt przypominający tradycyjny, jednolity sufit, ale także i taki symulujący efekt przestrzenności.