balkon

Dlaczego hydroizolacja balkonu jest tak ważna?

Balkony, jak również i tarasy, są tymi elementami różnego rodzaju budynków, które są stale narażone na niekorzystny wpływ wody. Z tego też względu bardzo ważne okazuje się być zastosowanie w ich przypadku odpowiedniej hydroizolacji. Dzięki temu, można mieć pewność, że wpływ opadów atmosferycznych nie spowoduje wystąpienia sytuacji niebezpiecznych podczas korzystania z balkonu.

Hydroizolacja balkonu

balkony w bloku Szczególnie istotne okazuje się zadbanie o to, aby wilgoć nie była w stanie wnikać w głąb konstrukcji balkonu. Jest to bardzo ważne, aby zastosowana hydroizolacja dała możliwość zabezpieczenia się przed korozją głównej płyty konstrukcyjnej balkonu, przed wystąpieniem przecieków, oraz rozwojem różnego rodzaju mikroorganizmów. Aby zastosowana metoda hydroizolacji mogła się okazać odpowiednio skuteczna, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej metody hydroizolacji. Zazwyczaj, im większa jest powierzchnia balkonu, która ma zostać poddana hydroizolacji, tym aplikowane na nie materiały powinny się wyróżniać możliwie jak największym poziomem elastyczności. Zastosowanie elastycznych materiałów jest szczególnie istotne w tych miejscach balkonów, gdzie występują znaczne naprężenia materiałowe, bądź też konstrukcyjne.

balkon Chodzi o to, aby zastosowane materiały izolacyjne posiadały naturalną zdolność mostkowania rys, tak, aby zastosowana powłoka hydroizolacyjna nie pękała po pewnym czasie, ponownie zwiększając stopień narażenia na niekorzystny wpływ wilgoci. Tylko w takiej sytuacji, dobra hydroizolacja na balkon będzie się dobrze sprawdzała przez wiele lat. W przypadku doboru odpowiedniej metody oraz materiału hydroizolacyjnego, z pewnością baczną uwagę warto zwrócić na pomieszczenia, które znajdują się tuż pod powierzchnią danego balkonu. Wydaje się mieć to szczególne znaczenie, kiedy to balkon znajduje się tuż nad pomieszczeniem przeznaczonym do celów użytkowych, takich jak salon, czy pokój dziecka. Przeciekająca woda, dostająca się przez sufit do wnętrza pomieszczenia w takiej sytuacji mogłaby zdecydowanie doprowadzić do rozwoju szkodliwej pleśni czy też grzyba.

Zastosowanie odpowiedniej metody w przypadku balkonów oraz tarasów, wydaje się być kluczowe, aby mieć pewność co do możliwości bezpiecznego korzystania z takiej właśnie konstrukcji. Ważne, aby zastosowana w danym przypadku metoda hydroizolacji, dostosowana była do szeregu bardzo ważnych czynników, przede wszystkim takich jak powierzchnia balkonu. Dzięki temu, można mieć pewność, że będzie można korzystać z danego balkonu bez problemów przez długi czas.