Czy każde panele podłogowe można ułożyć w jodełkę?

W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym sposobem na ułożenie paneli podłogowych jest jodełka. Decydując się na taką właśnie metodę należy pamiętać, że nie każdy rodzaj paneli sprawdzi się w takiej właśnie sytuacji tak samo dobrze. Z pewnością tym zdecydowanie najlepszym wyborem okazać się mogą tak zwane panele francuskie.

Jodełka francuska – modny sposób ułożenia podłogi

kuchnia na wymiarPanele ułożone w jodełkę stają się obecnie doskonałą oraz częściej wybieraną alternatywą dla podłóg układanych w sposób równoległy. W tym drugim przypadku z pewnością plusem jest fakt, że nie trzeba głowić się nad wyborem odpowiednich paneli. Jest to natomiast konieczne w sytuacji ułożenia w jodełkę. Dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że sama metoda ułożenia może się mocno między sobą różnić. Do tych dwóch najpopularniejszych obecnie metod należy jodełka angielska jak również francuska. Z pewnością plusem jest fakt, że w tym właśnie celu można wykorzystywać zdecydowaną większość najpopularniejszych rodzajów paneli podłogowych. Do ułożenia taką metoda można też wykorzystywać naturalne deski drewniane, przycięte zawsze pod kątem 45 stopni. Warto pamiętać, że taki sposób ułożenia wymaga łączenia ze sobą krótszych boków paneli bądź też desek. Pozwala to na uzyskanie układu o kącie prostym, którym cechuje się właśnie jodełka francuska panele do salonu układane w ten właśnie sposób będą doskonałym wyborem.

czyste mebleCo ciekawe, taki sposób ich ułożenia wydaje się doskonale sprawdzać we wnętrzach o bardzo zróżnicowanej powierzchni. Doskonale będzie się prezentować zarówno w tych bardziej przestronnych, jak też i mniejszych, które z natury sprawiają mniej problemów podczas aranżacji. Według profesjonalistów najlepszym materiałem do układania podłogi w jodełkę jest zdecydowanie naturalne drewno. W takim przypadku dobrym wyborem będzie praktycznie dowolny jego gatunek – od desek dębowych, jesionowych aż po te bukowe czy też wykonane z drzew egzotycznych. Również w przypadku paneli, które są wyborem znacznie prostszym do konserwacji zdecydować się można na dowolny ich rodzaj. Tym samym możliwości zastosowania tej metody układania podłogi stają się praktycznie nieograniczone. W obecnym czasie znacznie większy nacisk niż kiedykolwiek wcześniej przykłada się do odpowiedniego ułożenia podłogi w mieszkaniu. Bardzo popularnym sposobem jest ułożenie desek bądź też paneli w jodełkę. Jest to rozwiązanie z pewnością bardzo efektownie się prezentujące, które dodatkowo wyróżnia się większą odpornością na naprężenia. Uzyskany w ten właśnie sposób wzór wydaje się doskonale sprawdzać zarówno w przypadku pomieszczeń mniejszych, jak i większych.