elementy balustrad ze stali nierdzewnej

Balustrady w przestrzeni publicznej

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej balustrady, przede wszystkim rozmyślamy o tym, z jakiego powinna być materiału. Nie da się ukryć, że jednym z popularniejszych rozwiązań, z jakimi spotykamy się na co dzień, są balustrady ze stali nierdzewnej. Są szczególnie wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej.

Łatwe do czyszczenia balustrady

elementy balustrad ze stali nierdzewnejSpotykamy je w klasycznych balustradach przy schodach – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wszystko przez to, że cechuje je niezwykła odporność na czynniki atmosferyczne. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj materiału jest odporny na korozje. Cechuje go także duża wytrzymałość. Stąd nawet w miejscach użyteczności publicznej nie ulega ścieraniu czy uszkodzeniom nawet podczas intensywnego użytkowania. Niejeden stop odbarwiłby się podczas długotrwałego wystawienia na sam dotyk dłoni. Zwłaszcza w balustradach zewnętrznych stosuje się stal nierdzewną, którą dodatkowo zabezpieczono przed działaniem kwasów. Do nich zaliczamy te, które występują w trakcie niektórych opadów atmosferycznych, a także dwutlenek siarki, zwłaszcza w dużym stężeniu, który wydobywa się z samochodów spalinowych. Elementy balustrad ze stali nierdzewnej są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

elementy balustrad ze stali nierdzewnejIch niemal lustrzana powierzchnia kojarzy się z wysoką higieną, więc często są używane, np.: w szpitalach, gdzie kładzie się duży nacisk na czystość. Jednak biorąc pod uwagę niezwykłą estetykę stalowych balustrad, można znaleźć je w pomieszczeniach niemal każdego typu. Korzystają z niego zarówno restauracje i kluby, jak i miejsca kojarzone z kulturą – kina czy teatry. Sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i eleganckich. Ładnie komponuje się niemal ze wszystkimi materiałami – począwszy od drewna, poprzez szkło i na cegłach kończąc. Współcześnie nowoczesne maszyny wykorzystywane do produkcji tego tworzywa pozwalają na stworzenie niemal każdego kształtu. Już z rynkowych rozwiązań znajdziemy wiele ciekawych propozycji i nietuzinkowych kształtów. Z takich zwykle korzysta się w miejscach użyteczności publicznej. Jeśli jednak chcemy dopasować nasza balustradę dokładnie do wizji, jaką sobie zaplanowaliśmy, możemy zwrócić się o pomoc do bezpośrednich producentów.

Oni postarają się dokładnie odtworzyć nasz projekt. Nowoczesnym rozwiązaniem na rynku są także, stosunkowo tańsze, balustrady do samodzielnego montażu. Oczywiście i te mogą być wykonane ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Ich budowa i montaż zostanie dopasowana tak, byśmy sami mogli poradzić sobie ze złożeniem poszczególnych elementów w funkcjonalną całość.