odkurzanie centralne

Akcesoria do systemu centralnego odkurzania

System centralnego odkurzania to nie tylko jednostka centralna oraz wąż ssący, ale także szereg rozmaitych akcesoriów. Wśród nich znajdziemy szczotki, ssawki, a nawet turbo-szczotki. Wybór jest naprawdę szeroki, a nowoczesne technologie sprawiają, że mamy do czynienia z rozwiązaniami naprawdę wartościowymi, za które warto zapłacić daną cenę.

Odkurzanie centralne z szufelką i separatorem

odkurzanie centralneNowoczesne odkurzanie centralne to system, który może współpracować na przykład z szufelką automatyczną. Z tego rozwiązania cieszą się zwłaszcza panie domu, dla których kuchnia nierzadko stanowi królestwo. Taka szufelka zamontowana przy podłodze sprawi, że szybko będziemy mogli pozbyć się wszelkiego rodzaju okruszków czy zanieczyszczeń, a kuchnia zawsze będzie czysta. Szufelka, gdy jest nieużywana, jest całkowicie niewidoczna – dopiero po naciśnięciu przycisku wysuwa się, a my możemy wmieść do niej odpadki. Następnie są one zasysane i przewodami transportowane do worka na zanieczyszczenia znajdującego się w jednostce centralnej. Takie szufelki automatyczne to rozwiązanie naprawdę wygodne. W dodatku dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego bez problemu możemy dopasować je do stylu danego pomieszczenia. Nie będą one szpecić wnętrza, a staną się jednym z jego funkcjonalnych i estetycznych elementów. Nowoczesne odkurzanie centralne może być wyposażone także w specjalny separator do popiołu.

odkurzanie centralneJeżeli w salonie mamy kominek, będzie to idealne rozwiązanie dla nas. Bez problemu, szybko i skutecznie posprzątamy popiół z kominka. Taki separator sprawdza się także do zbierania pyłu poremontowanego. Dzięki specjalnemu systemowi filtracji, zassane zanieczyszczenia są filtrowane, co sprawia, że nie ma możliwości uszkodzenia odkurzacza. Centralne odkurzanie mogą z powodzeniem zainstalować także właściciele sierściuchów. W ofertach producentów znajdziemy bowiem specjalne akcesoria do wyczesywania włosów – to szczotki do zwierząt krótko- oraz długowłosych. Dzięki temu nie będziemy już natrafiać na sierść w najdziwniejszych zakątkach domu. Oczywiście akcesoriów do systemu centralnego odkurzania jest o wiele więcej. Możliwy jest na przykład montaż specjalnej instalacji, która pozwala na automatyczne ukrycie węża w ścianie od razu po zakończeniu sprzątania. Odbywa się to samoistnie, ponieważ instalacja wykorzystuje siłę ssącą odkurzacza.

Wartościową opcją jest także kaseta VROOM, która dostępna jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu można ją dopasować do wymiarów szafki kuchennej czy szafki w przedpokoju. Kaseta wyposażona jest w krótki zwijany wąż, który pozwala na posprzątanie danego miejsca bez konieczności wyciągania zwykłego węża.