zbiornik olejowy

Zbiornik magazynujący olej opałowy

Prowadzenie dużego oraz dobrze prosperującego gospodarstwa rolnego do bardzo trudne zadanie. Trzeba zadbać o bardzo dużo rzeczy. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej coraz więcej rolników decyduje się na zakup lub budowę profesjonalnych nowych bardzo nowocześnie wyposażonych pomieszczeń gospodarskich.

Właściwy rozmiar zbiornika

zbiornik olejowyW okresie jesienno-zimowym trzeba o nie odpowiednio zadbać na bieżąco ogrzewać, jeśli znajdują się tam zwierzęta. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku są specjalne zbiorniki magazynujące olej opałowy. Jeśli już zdecydujemy się na ogrzewanie pomieszczeń lub budynków przy pomocy paliwa grzewczego musimy również zadbać o odpowiednie warunki do magazynowania go z nabyć zakupić zbiornik olejowy. Najlepiej wybrać taki rozmiar zbiornika, aby był w stanie zmagazynować paliwo na cały okres grzewczy. Profesjonalne zasobniki na tego typu paliwo grzewcze wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechanicznie oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ olej musi być przechowywany w taki sposób aby nie pojawiło się ryzyko wycieku oraz pożaru. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji tego typu zasobników jest polietylen. Nowoczesne zbiorniki posiadają wielu udogodnień, które usprawniają ich pracę.

zbiornik olejowyJest to między innymi wskaźnik poziomu paliwa oraz wlew umieszczony na samym szczycie zbiornika. Dzisiejsze zbiorniki nie wymagają umieszczania ich w specjalnych stelażach stabilizujących dodatkowo ich pozycję. Bardzo ważne podczas zakupu jest aby zapytać sprzedawcę, czy zbiornik został wyposażony w specjalne zabezpieczenie powstrzymujące przenikanie zapachów. Dobrze wykonany zasobnik olejowy powinien być zdolny przetrzymywać paliwo zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Bardzo ważną cechą zbiorników jest ich pojemność. Największe z nich potrafią magazynować nawet 5000 litrów oleju opałowego. Jest to ilość zdolna ogrzać bardzo duże budynki. Jeśli zdecydujemy się na zakup zbiornika na olej opałowy musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich norm, które mówią, w jakie odległości należy zachować pomiędzy zbiornikiem a innymi obiektami.

Przepisy są bardzo ważne i bardzo często kontrolowane przez odpowiednie służby. Dzięki ogromnej różnorodności związanej z pojemnością zbiorników każdy rolnik znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie, które w stu procentach spełni wszystkie jego oczekiwania. Ceny są bardzo różne i zależne przede wszystkim od materiału, z jakiego został wykonany zbiornik oraz jego pojemności.