Zaufanie do specjalisty

Tak wiele jest osób, którym się wydaje, że są najmądrzejsi na świecie. Niestety nie tylko oni żyją w tej świadomości, ale i innym każą w ten właśnie sposób myśleć. Chociaż samemu skończyli zaledwie szkołę zawodową, i to z ledwością, od innych wymagają wiedzy na każdy temat. A, o zgrozo, jeśli ktoś uznaje się za specjalistę w danej dziedzinie – niech no tylko czegoś nie wie, albo niech popełni błąd! Zaczynam się wtedy temat do rozmów, do obgadywania, naśmiewania się.

FibaroMężczyznom zdecydowanie ciężko jest  prosić o pomoc. Prędzej wyjdą z siebie, niż podejdą to któregokolwiek pomocnika pracującego chociażby w marketach budowlanych. To przecież oni wiedzą najlepiej, oni są nieomylni. I chociaż potem spędzają długie godziny przeglądając strony internetowe i wyszukując jeszcze inne, nie, nie poddadzą się. A o ile łatwiej, i przede wszystkim szybciej byłoby zapytać kompetentną osobę, obeznaną w danej tematyce z całą pewnością lepiej niż my, nawet po tych maratonach po wyszukiwarkach. Korona, drodzy Panowie, z głowy by wam nie spadła. Nawet nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jak katastrofalne w skutkach może być zrobienie czegoś na własną rękę, nie mając przy tym wystarczającej wiedzy.

Projektując i kładąc instalacje elektryczne bez znajomości w tejże sztuce możemy doprowadzić do tragicznej w skutkach sytuacji. Porażenie prądem nie tylko siebie, ale i kogoś z naszych bliskich owszem, będzie bardzo dotkliwą nauczką, jednak zdecydowanie zbyt późną. To nie będzie już wtedy błąd, który można w pierwszej lepszej chwili naprawić i zapomnieć.

To może ciągnąć się za nami długie lata. A co, jeśli chodzi o sprawy hydrauliczne, tak dla przykładu. Źle poprowadzone i połączone ze sobą rury mogą w niedługim czasie spowodować zalanie. A wtedy to dopiero poniesiemy koszty zważając na fakt braku ubezpieczenia mieszkania ze względu na niepotrzebne koszty. Z całą pewnością warto, przynajmniej dla świętego spokoju swojego i własnej rodziny, poprosić czasem o pomoc. Świat się od tego na pewno jeszcze nie skończy.

Źródła: Inteligentny dom Fibaro – ABMserwis