styropian

Właściwości styropianu elewacyjnego

Materiały termoizolacyjne są bardzo specyficzną grupą produktów popularnie wykorzystywanych w budownictwie. Zwykle są to materiały, w których strukturze wewnętrznej znajduje się bardzo dużo porów powietrza. Doskonałym przykładem takiego tworzywa jest styropian, który popularnie wykorzystywany jest nie tylko podczas docieplania ścian, ale również innych elementów konstrukcji budynków.

Hurtowa oferta na styropian

styropianCzym charakteryzuje się ten materiał i dlaczego cieszy się o wiele większą popularnością niż wełna mineralna i inne materiały o niskim współczynniku przenikania ciepła? Pierwszą cechą, która decyduje o popularności polistyrenu, z całą pewnością jest bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Lambda dla tego tworzywa wynosi około 0,35 W/m2*K, co oznacza, że jest ono doskonałym izolatorem. Nie bez znaczenia jest również to, że styropian sprzedawany jest w płytach. Ilość elementów w jednej paczce jest uzależniona od ich grubości – wartość ta waha się od 1,5 cm do nawet 25 cm. Tak duży zakres wielkości pozwala na dostosowanie elementów do konkretnych potrzeb. Szczegółowe informacje na temat konkretnych wymiarów pływ dostępna jest na stronie internetowej każdego producenta tego izolującego materiału. Kolejnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność tego materiału jest jego dostępność. Wiele osób wybiera styropian z Lublina Na elewacje zamówić trzeba jego dużą ilość, przez co oferta hurtowni jest atrakcyjniejsza niż sklepów zajmujących się sprzedażą detaliczną.

styropianPodobnie sprawa wygląda w innych regionach – szczególnie przedsiębiorcy szukający oszczędności wolą skorzystać z oferty większych punktów dystrybucyjnych. Kolejnym, bardzo dużym atutem płyt polistyrenowych wykorzystywanych do docieplenia elewacji, z całą pewnością jest łatwość ich montażu. Technologia lekka mokra pozwala na szybkie i trwałe przyklejenie elementów do ściany. Docinanie płyt również jest bardzo proste – wystarczy ręczna piła, miara i ołówek. Polistyren jest także doceniany za swoją trwałość, odporność na wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne. Niestety styropian nie jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego.

Przy zbyt długim nasłonecznieniu materiał zaczyna tracić swoją strukturę i barwę, co powoduje jego zniszczenie. Aby tego uniknąć, konieczne jest, by w stosunkowo krótkim czasie po montażu płyt pokryć powierzchnię ściany tynkiem. Zabezpieczy on powierzchnię izolacji termicznej przed szkodliwym promieniowaniem, co przyczyni się do zachowania jej parametrów technicznych przez bardzo długi czas.