nowoczesne profile okapowe

W jaki sposób wykończyć taras?

Taras to obecnie niezbędna część każdego domu jednorodzinnego. To tam w wiosenne i letnie dni możemy wypocząć na świeżym powietrzu, zjeść z rodziną wspólny posiłek, poczytać książkę czy po prostu popatrzeć na piękny ogród. Nic więc dziwnego, że każdemu właścicielowi domu zależy na tym, żeby taras prezentował się naprawdę ładnie. W końcu przebywanie na nim ma być prawdziwą przyjemnością. Ponadto wygląd tarasu będzie wpływał także na estetykę budynku – a przecież chcemy, aby nasz dom był uważany za naprawdę ładny.

Elementy wykończeniowe do tarasu

nowoczesne profile okapoweWarto więc, decydując się na taras ogrodowy, poświęcić dozę uwagi nie tylko samemu wykonawstwu, ale także późniejszemu wykończeniu. W ten sposób unikniemy wielu problemów związanych z intensywną eksploatacją tego miejsca. Warto wiedzieć, co nas czeka, jeżeli nie wykonamy tarasu w sposób prawidłowy. Przede wszystkim, jeżeli do budowy posadzki wykorzystaliśmy płytki ceramiczne, które ułożyliśmy na izolacji podpłytkowej z zaprawy uszczelniającej, musimy liczyć się z tym, że zastosowane do wykończenia okapniki ze stali będą ulegać korozji. W związku z tym taras przestanie wyglądać estetycznie, a dodatkowo nastąpi rozszczelnienie krawędzi płytek wzdłuż okapniku. W ten sposób nasz taras zacznie niepoprawnie odprowadzać wodę, co może doprowadzić do całego zniszczenia posadzki. Do tego nikt z nas nie chciałby dopuścić.

nowoczesne profile okapowePowinniśmy więc do wykończenia tarasu zastosować nowoczesne profile okapowe, których nie wykonano ze stali, a z aluminium dodatkowo pokrytego specjalną poliestrową powłokę. Jej zadaniem jest wzmocnienie odporności na korozję – w przypadku zastosowania takiego profilu tarasowego, nie ma możliwości pojawienia się rdzy na wykończeniu! Dodatkowo takie profile wyglądają naprawdę atrakcyjnie, dlatego nie zaburzą estetyki posadzki. Producenci zadbali o to, aby zapewnić klientom szeroki wybór, dlatego obok profili prostych w ofercie znajdują się także łączniki profili oraz narożniki – w ten sposób bez problemu można stworzyć piękny system wykończenia tarasu. Jak widać, wystarczy zastosowanie jednego prostego rozwiązania, aby uniknąć szeregu problemów.

Dlatego zamiast spieszyć się z budową tarasu, najpierw dobrze przemyślmy sposób wykończenia – stosując dostępne nowoczesne rozwiązania w postaci aluminiowych profili tarasowych z powłoką poliestrową, unikniemy korozji oraz rozszczelnień, a to ma już naprawdę duże znaczenie nie tylko dla estetyki tarasu, ale także dla trwałości oraz wytrzymałości posadzki! Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób będziemy mogli cieszyć się pięknym tarasem przez długi czas.