szablony malarskie

Szablony malarskie w stylu morsko-pirackim

Wiele osób mających nietypowy pomysł na stworzenie ciekawego wystroju domu natyka się na problem braku odpowiednich mebli, dekoracji i innych elementów wystroju, wliczając w to nawet płytki i tapety. Czeka ich długa droga, by mogli znaleźć wszystko, co będzie im potrzebne do wyjątkowej aranżacji wnętrz.

Pirackie szablony malarskie

szablony malarskiePrzykładem może być urządzanie wnętrza w stylu morskim i „pirackim”. O ile łatwo jest znaleźć dekoracyjne przedmioty lub zrobić je samemu, to tapety lub płytki z odpowiednim wzorem należą do rzadkości. Na szczęście z pomocą takim osobą przychodzą czasem produkty przeznaczone typowo dla… dzieci. Są to na przykład naklejki dla dzieci z motywem muszelek lub statków, które znakomicie sprawdzają się nie tylko do ozdobienia ścian w dziecięcym pokoju, ale także niesamowicie mogą się prezentować jako na przykład muszelkowy szlaczek dookoła zdjęć znad morza powieszonych w salonie albo jako dekoracja w łazience. Nie ma co się martwić o poziom wilgoci, który mógłby potencjalnie uszkodzić materiał naklejki i sprawić, że szybko stanie się brzydka, stara i bezużyteczna. Dostępne są bowiem odporne na wilgoć i zabrudzenia specjalne naklejki do kuchni i łazienek. Takie naklejki na ścianę są bardziej trwałe i nadają się do właściwie każdego pomieszczenia, jeśli zależy nam na czymś wytrzymalszym. Odpowiednio piracko-morskie wzory można także stworzyć samodzielnie, wykorzystując do tego szablony malarskie. Pozwala to na stworzenie wielu wariacji jednego wzoru, jeśli użyje się różnych kolorów. Ciekawym rozwiązaniem będą także morskie fototapety na wymiar, pozwalające na wyjątkową aranżację ściany i stworzenie innego klimatu w całym pomieszczeniu.

Dzięki takim rozwiązaniom nasze mieszkanie szybko uzyska pożądany klimat. Nie wymaga to wielu nakładów pracy, a efekt jest bardzo dobry i świetnie się prezentuje w całym domu.