moskitiery na okna

Rodzaje moskitiery na okna i ich montaż

Podczas trwania dusznego, gorącego lata wielu z nas pragnie otworzyć okno, by wpuścić do środka choć odrobinę chłodu. Niestety, wraz ze świeżym powietrzem do środka dostają się niechciane owady, takie jak komary i muchy. Sprawdzonym sposobem na takich niechcianych pasażerów są moskitiery na okna. Ich montaż jest wyjątkowo prosty i można wykonać go samodzielnie, bądź zlecić specjaliście. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tego typu zabezpieczenia.

Moskitiery na okno — komu zlecić montaż?

moskitiery na oknaNiezależnie od miejsca zamieszkania, w każdym regionie Polski można znaleźć specjalistyczne firmy, zajmujące się moskitierami na okna. By skorzystać z ich usług, wystarczy się umówić, a oni w krótkim czasie od zapytania zjawią się na miejscu, w celu wykonania dokładnych wymiarów ramy okiennej bądź drzwiowej. Specjalista dokona także montażu gotowej moskitiery. Moskitiery można teraz także znaleźć w ofercie sklepów internetowych. Wystarczy podać odpowiednie wymiary i poczekać na przesyłkę. W zależności od rodzaju osłony, inne są rodzaje ich mocowań. Najprostsze moskitiery są przyklejane za pomocą taśmy. Wystarczy tylko odpowiednio naciągnąć siatkę, a potem przykleić taśmę do ramy okiennej. Lepszym i trwalszym modelem tego zabezpieczenia jest moskitiera mocowana za pomocą obrotowych haków. W tym przypadku łatwy jest także jej demontaż.

moskitiery na oknaW porach zimowych łatwo jest zdjąć taką moskitierę i przechować do następnego sezonu. W dużych miastach Polski wyjątkowo łatwo jest znaleźć odpowiedniego specjalistę oferującego takie produkty jak moskitiery na okna Szczecin, Łódź, Warszawa to największe miejscowości z dużą bazą takich firm. Najlepsze firmy posiadają szeroki wybór różnych rodzajów moskitier. Są też i takie z zabezpieczeniami na magnes. Ich montaż jest szczególnie prosty, ponieważ przyczepiają się one szybko do ramy okiennej i wystarczy je tylko zbliżyć okna. Istnieją także te formy zabezpieczenia działające dzięki rzepom. Kawałki rzepów przykleja się do ramy, a do nich przyczepia się rzepy od moskitiery. Na rynku dostępne są także specjalne rodzaje tych osłon, które chowa się do środka kasety na roletę. Istnieją także moskitiery harmonijkowe, czyli takie, które składają się w taki kształt, w górnej części otworu okiennego bądź drzwiowego.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj zabezpieczenia z siatki wybierzemy, zawsze możemy liczyć na pomoc specjalisty w kwestii jego montażu. Mocowanie moskitiery jest jednak wyjątkowo proste do samodzielnego wykonania. To, na jaki rodzaj klient zdecyduje się finalnie, jest zależne od jego potrzeb i od tego, ile jest w stanie w nie zainwestować.