Rodzaje listw podłogowych

Każda podłoga niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Używa się w tym celu specjalnych listew. Chronią miejsce połączenia podłogi posadzki. Co więcej, zabezpieczają również naroża. Dzięki temu nie trzeba się martwić o uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, tego typu produkty spełniają również funkcję estetyczną. Niektóre modele są pięknie wykończone i bez problemu wpiszą się w klimat domu. Jednak ich największą zaletą jest przede wszystkim możliwość ukrycia kabli. W związku z tym bez problemu można stosować je w salonach, sypialniach, a także w kuchniach.

Trwałe listwy na kable

Listwa na kable podłogowa może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. W tej kwestii wiele zależy od producenta, który odpowiada za cały proces. Wyróżnia się modele wykonywane między innymi z PCV, drewna, czy płyt MDF. Pierwsze z nich tworzone z polichlorku winylu najczęściej stosuje się przy podłogach, które wykonane są z paneli lub z drewna. Materiał ten jest bardzo elastyczny, w związku z tym dostosowanie do niego kabli nie jest trudne. Co więcej, ich montaż również nie jest trudny i każdy bez problemu powinien sobie z nim poradzić. Kolejny model produkowany jest zazwyczaj z drzew iglastych, takich jak sosny. Sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Co więcej, bez problemu można je również pomalować na dowolny kolor, który będzie pasował do innych dodatków w pomieszczeniu.

Ostatnie na liście, czyli listwy wykonane z płyt MDF, najczęściej pokrywane są lakierem lub po prostu okleiną. Najczęściej dostępne są w kolorze białym. Oczywiście nie są to jedyne materiały, które wykorzystuje się do produkcji. Wiele firm decyduje się również na użycie polistyrenu. Dzięki temu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Co więcej, bez problemu można przemalować je na dowolny kolor. Mniej popularne, jednak równie skuteczne są listwy wykonywane z metalu, stali, bądź aluminium. Przede wszystkim odporne są na wilgoć, a także na uszkodzenia mechaniczne. Można stosować je niemal wszędzie, wystarczy tylko zadbać o odpowiedni montaż. Bez problemu sprawdzą się również w przypadku posadzki wykonanej z płytek ceramicznych.

Listwy, które posiadają miejsce na kable są bardzo popularne. Mają dużo zalet. Co więcej, sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu salon, czy sypialnia nie tylko prezentuje się ładnie i schludnie, ale również nie widać przewodów. W ten sposób łatwo można je zabezpieczyć i nie martwić się tym, że zostaną przerwane, czy po prostu po pewnym czasie się zużyją. Za pomocą tego typu modeli z pewnością wydłuży się ich żywotność.